Bursaspor, Beşiktaş Maçında 3 Puanı 3 Golle Aldı

Bursaspor, Turkcell Süper Lig'in 32. Haftasında Kendi Sahasında Beşiktaş'ı 3-0 Mağlup Etti.

Bursaspor, Beşiktaş Maçında 3 Puanı 3 Golle Aldı

Bursaspor, Turkcell Süper Lig'in 32. haftasında kendi sahasında Beşiktaş'ı 3-0 mağlup etti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, üzücü bir gece olduğunu belirterek, "İkili mücadelelerde hazır olmadığımız için 3 gol yedik. Oynadığımız kupa maçının cezasını ödedik. O maçı sıcak havada uzatmalı oynadığımız için bunları yaşadık. Şimdi önümüzdeki 2 maçı da alıp önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek istiyoruz. Cezalı futbolcularımız vardı, sakat futbolcularımız vardı, onun için mücadelede başarılı olamadık. Önümüzdeki sene

Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız için en azından 2 maçı kazanmalıyız. Kalan maçlarımızı kazanarak, sezonu iyi bitirmek ve ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz. Nobre ve Koray'ın da ufak sakatlıkları bulunuyordu. Bu nedenle sonradan oyuna almak zorunda kaldım" dedi.

Şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'yi kutlayan Tigana, sezon sonunda takımla ilgili raporunu ve tavsiyelerini başkana ileteceğini söyledi. Tigana, "Bütün genç oyuncularıma şans tanıdım, daha yarışmacı mücadeleci olmak için. Tavsiyelerimi direk başkana ileteceğim. Daha genç oyunculara imkan sağlamak, yedek kulübenizde güçlü olmanız gerekiyor. Bilhassa sahip olduğumuz oyuncular sakatlık geçirince sıkıntı yaşadık. Şampiyonlar Ligi'nde 3 günde bir maç yapacağınız için hazır olmanız gerekiyor" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Beşiktaş'ın şampiyon olmasını içimizde de istemeyenler vardır?" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Tigana, "İnsanları eleştirmek için burada değilim. Misyonumu yerine getiriyorum. Bu takımı Kasım 2005'te aldım, şu anda o zamana göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Takım gençleşti, ben insanların yüzüne söylüyorum, başkana ve başkanın babasına kadar ilettim. Ben her gittiğim yerde doğruları insanların yüzüne söylüyorum, herkes bana teşekkür ediyor. Burada da aynı şey

olacağına inanıyorum. Yeni gençlere ihtiyaç var, mevcutlarla birlikte yenilerini kadroya katmak gerekiyor" dedi. Fransız teknik adam, şampiyonluk yolunda başarılı olamadıklarını, ancak Avrupa Şampiyonlar Ligi için şanslarının sürdüğünü vurguladı.

Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu ise, 4 hafta aradan sonra galip gelmenin çok önemli olduğunu belirterek, "Bu galibiyet Beşiktaş'a karşı alınınca çok daha önemliydi. Futbolcu arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Taraftarlarımızı da özellikle Türk futbol kamuouyu yıllardır bugüne kilitlenmişti, ne gibi olaylar yaşanacak diye bekleniyordu. Ama Bursaspor taraftarı, kendi takımları lehine inanılmaz tezahürat yaptı. Statta müthiş bir atmosfer vardı. Herhangi bir taşkınlık olmadı" dedi.

(İHS-İY-İY-SN-S)