Bursaspor Başkanı Ali Karasu'dan Eski Başkan Levent Kızıl'a Cevap...

Bursaspor Başkanı Ali Karasu'dan Eski Başkan Levent Kızıl'a Cevap...

Bursaspor Kulubü Başkanı Ali Karasu, Eski Başkan Levent Kızıl'ın Açıklamalarına Belgelerle Cevap Verdi. Ali Karasu, Gerçeklerin Ortada Durduğunu Belirterek, "Güneş Balçıkla Sıvanmaz. Biz Bursaspor'u Layık Olduğu Şekilde Yönetiyoruz. Kimsenin Altında Ezilmeyiz" Dedi.

Bursaspor Başkanı Ali Karasu'dan Eski Başkan Levent Kızıl'a Cevap...

Bursaspor Kulubü Başkanı Ali Karasu, eski Başkan Levent Kızıl'ın açıklamalarına belgelerle cevap verdi. Ali Karasu, gerçeklerin ortada durduğunu belirterek, "Güneş balçıkla sıvanmaz. Biz Bursaspor'u layık olduğu şekilde yönetiyoruz. Kimsenin altında ezilmeyiz" dedi.

Karasu yaptığı yazılı açıklamada, Bursaspor camiasının kişisel eleştirilerle meşgul edilmesi taraftarı olmadığını, yeni yönetim kurulu olarak iç ve dış transfer, yeni sezon hazırlıkları gibi konulara odaklı çalışmak istediklerini söyledi.

Eski yöneticilerin kulüpten alacaklarına ilişkin temlik koydurduğu iddialarının ardından eski Başkan Levent Kızıl`ın yaptığı açıklamaların insani değerlere, Bursasporluluk kültürüne aykırı ve hakaret içerdiğini kaydeden Karasu, onun için bu açıklamayı yapma gereği hissettiğini bildirdi.

Karasu, bundan sonra da böyle bir tartışmanın içinde yer almak istemediğini belirterek, ``Öncelikle ben ve yönetimim, hiç bir ismin altında ezilmeyiz, hele Levent Kızıl isminin altında hiç ezilmeyiz. Merak etmesin Levent Kızıl`ı karalamak gibi bir niyetimiz de hiç olmamıştır. Gerçekler ortadadır. Gerçekler ortada dururken güneşi balçıkla sıvayamaz" dedi.

Kızıl`ın açıklamasında ``Geçen sene bağış kampanyası yapıldığı zaman 200 bin dolar olan şahsi alacağımı bağışladığımı herkesin bilmesini isterim. Makbuzlar ve belgeler kulüp muhasebesinde mevcuttur`` dediğini vurgulayan Karasu, ancak muhasebe kayıtlarının 101 bin 347 dolar rakamını gösterdiğini öne sürdü.

``Koca Bursa`nın önünde bağış konusunda söylediği yalanları da belgelerle ortaya koyarız`` diyen Karasu, şöyle devam etti: "Sayın Kızıl`a boş konuşmamasını tavsiye ediyorum. Zira konuştukça batacaktır. Bunu kendisi de iyi bilmektedir. Eğer asılsız açıklamalarına, karalamalarına devam ederse biz de yanlışlarını belgelerle açıklar, içinden çıkamayacağı bir şekilde ortaya koyarız. Ve bu açıklayacağımız şeyler söylediklerimizin yanında hiç kalır. Başkalarının Bursaspor`a katkılarıyla kendisininmiş gibi övünmek Levent Kızıl`a yakışır. Bunları yapan adamsa sen de adamsın.Biz kavgadan ve ayrılıktan yana değiliz. Ancak `benden sonra tufan` anlayışı ile hareket edenlerin de karşısındayız. Sayın Levent Kızıl, kendi başkanlık döneminden sonra Bursaspor`un kötülüğünü mü istemektedir ki, böyle davranmaktadır. Ne demektir; koca camiamızı bir teknik direktörün istekleriyle yönetmek. O merak etmesin, biz Bursaspor`u layıkıyla yönetiyoruz ve yöneteceğiz"

(İHS)

15.06.2007 21:40 TSİ

Kaynak: İHA