Bursaspor - Aytemiz Alanyaspor Maçının Ardından

Bursaspor - Aytemiz Alanyaspor Maçının Ardından

Bursaspor Teknik Direktörü Topçu: "Penaltı planımızı bozdu"Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Susiç: "Çok iyi oynadık"Bursaspor'un sahasında Aytemiz Alanyaspor'a 3-1 yenilmesi takımda üzüntüye neden oldu.

Bursaspor - Aytemiz Alanyaspor Maçının Ardından

Bursaspor Teknik Direktörü Topçu: "Penaltı planımızı bozdu"

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Susiç: "Çok iyi oynadık"

Bursaspor'un sahasında Aytemiz Alanyaspor'a 3-1 yenilmesi takımda üzüntüye neden oldu.

Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, maç sonu yaptığı değerlendirmede, "Bizim açımızdan çok önemli bir karşılaşmaydı. 2 haftalık periyottaki performansın üzerine koymak için daha iyi oynamak için antrenmanlar yaptık. Rakibin bulduğu golden sonra penaltıyla eşitliği yakaladık. Gol atmak için kanatları açmaya çalıştık. Ama isabetli olmayan ortalar vardı. Sakatların bir an önce iyileşmesini umuyorum" dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Topçu şunları söyledi:

"Devreye 1-1 girmemiz avantajdı. Rakibin bulduğu penaltı pozisyonu oyunumuzun şeklini değiştirdi. Rakibin yetenekli oyuncuları var. Onların katkısı büyük oldu. Biz şu anda elimizdeki en yetenekli oyuncularımızı sahaya sürmek istiyoruz. Zaman zaman istediklerinizi sahaya yansıtamazsınız. Bugün de yansıtamadığımızı düşünüyorum. Normalde penaltıcımız Pablo'dur ama herhalde kendileri anlaştı ve Deniz attı. Bazı mevkiiler bizi sıkıntıya sokuyor. Özellikle forvet hattında hala sıkıntımız devam ediyor. Sakat oyuncuların gelmesi bizim için çok önemli. Bizim temel amacımız pas. Bazen başaramayabilirsiniz. Bugün itibariyle rakibin öne geçmesi. Seyircinin bir an önce gol istemesi. Bazen panik havası oluyor. Hayal kırıklığı değil de futbolun içinde olan şeyler. İsim olarak söyleyemem. Bazı oyunculardan daha iyi performans bekliyoruz. Biz en formda oyuncuları oynatmaya çalışıyoruz. Formayı o gün itibariyle hak edene vermeye çalışıyoruz."

SUSİÇ: "ÇOK İYİ OYNADIK"

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Safet Susiç ise, "Bütün oyuncularımı galibiyet için tebrik ediyorum. Bugün çok iyi oynadılar. Buraya gelip 3 gol atmak kolay değil. Bursa çok iyi bir takım. Son iki maçımızı basit hatalardan dolayı kaybettik. Maçın içinde oyuncularımız tedirgin oldu. Haklı bir galibiyet aldık. Şanssız bir gol yedik. İkinci yarı çok iyi oynadık ve güzel bir galibiyet aldık. Biz ofansif bir takımız. Bursaspor iyi bir takım. Bizim takım çok iyi oynadığı için fırsat vermedik. Bursaspor'un bulunduğu durum iyi. Ne yukarı çıkabilir ne aşağı inebilir. Bizim için daha kritik bir maçtı. Bugün yenilseydik çok zor pozisyonda kalırdık. Bizim motivasyonumuz Bursaspor'a göre daha iyiydi. Ligde kalmak adına büyük bir adım attık ama ligde kaldık diyemeyiz. Aynı ciddiyetle çalışacağız ve başarabiliriz" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Açıklamalar

HABER - KAMERA: CEMAL EKENTOK-BERKTUĞ ÖNCÜ/ BURSA