Bursaspor, Altyapı Oyuncuları ve Kaliteli Yabancılarla Savaşan Bir Takım Hedefliyor

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Yeni Sezonda Altyapıdan Gelen Oyuncuların Ağırlıkta Olduğu, Kaliteli Yabancılarla ve Yerli Oyuncularla Takviye Edilmiş Savaşan Bir Takım Oluşturacaklarını Söyledi.

Bursaspor, Altyapı Oyuncuları ve Kaliteli Yabancılarla Savaşan Bir Takım Hedefliyor

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, yeni sezonda altyapıdan gelen oyuncuların ağırlıkta olduğu, kaliteli yabancılarla ve yerli oyuncularla takviye edilmiş savaşan bir takım oluşturacaklarını söyledi.

Bursa Atatürk Stadı zemini üzerinde 8 yöneticiyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Yazıcı, takımın Bülent Korkmaz'dan alındığında kötü durumda olduğunu, Samet Aybaba ile düşmekten kurtarıldığını belirterek, "'Bir kişinin geçmişte bir takımda oynaması nedeniyle bu kadar ağır bir şekilde protesto edilmesini hala anlayabilmiş değilim'' dedi.

Ara transferde takıma yapılan katkıların istenilen verimi veremediğini anımsatan Yazıcı, yeni sezon için daha dikkatli transferler yapacaklarını ifade etti.

"HEDEF, LİGDE İLK 5, TÜRKİYE KUPASINDA ÜST SIRALAR"

Başkan Yazıcı, yeni sezonda hedeflerini ligde ilk 5, kupada ise üst sıralar şeklinde açıklarken, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak da şu bilgileri verdi: "Hocamız Samet Aybaba, daha önce izlenen oyuncuları bir kez daha izlemek için Brezilya'ya gitti. Oradan başka ülkelere de geçebilir. Amacımız kadroda ciddi bir revizyona gitmek. Yabancıların istisnası olabilir ama tamamını gönderiyoruz. Yerlerine yeni ve kaliteli oyuncular alacağız. Yeni sezonda taraftarlarımıza yepyeni bir Bursaspor izlettireceğiz. Altyapıdan gelen oyuncuların ağığrılkta olduğu, kaliteli yabancılarla ve yerli oyuncularla takviye edilmiş savaşan bir takım oluşturmak için yoğun bir çaba içindeyiz. Bunu Galatasaray bu sene başardı ve şampiyon oldu. Bursaspor niye başarmasın.''

İç transferde de çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Yazıcı, "Biliyorsunuz Ömer Erdoğan ile anlaştık. Ömer, geçen sene aldığının altına bir rakama 2 yıllık imza attı. Ben kaptan Egemen Korkmaz ile göreve geldikten bir ay sonra görüştüm. O zaman anlaşamamıştık. Yine kendisine kulübün şartları doğrultusunda bir teklif ilettik. Bu akşama kadar yanıt verecekti ama vermedi. Ben Egemen'in teklifimizi kabul edeceğini düşünüyordum''

"CUMHURBAŞKANI GÜL, BEŞİKTAŞ-BURSASPOR GERGİNLİĞİNİ BİTİRECEK"

Başkan Yazıcı, Bursaspor ile Beşiktaş arasındaki gerginliğin bitip bitmeyeceği yönündeki bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Bu konuda Bursaspor'un bir kırgınlığı var. Biz Beşiktaş'tan dostluk eli bekliyorduk ama gelmedi. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, iki kulüp arasındaki husumetin sona ermesi yönünde bir çalışma içinde olacağını söyledi. Ben de bunun bitmesini isterim ama bu konuda sadece bizim istememiz bir sonuç vermez''

Bursa'ya yeni stat konusunda ise Yazıcı, Atatürk Stadı'nı, parça parça yıkarak yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA