Bursaspor'a Moral Ziyareti

Bursaspor'a Moral Ziyareti

Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yarın Gençlerbirliği ile deplasmanda zorlu bir maç yapacak olan Bursaspor'u ziyaret etti.

Bursaspor'a Moral Ziyareti

Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yarın Gençlerbirliği ile deplasmanda zorlu bir maç yapacak olan Bursaspor'u ziyaret etti.

Vali Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'yi Özlüce Tesisleri'nde Bursaspor İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı, Genel Sekreter Recep Bölükbaşı, yöneticiler Mustafa Yedikardeş, Öztürk Yazıcı ve İlhan Uslu karşıladı. Öğle yemeğinde futbolcularla biraraya gelen Harput, yarınki maç için başarılar diledi.

Futbolculardan sahada motivasyonlarını ve kazanma inançlarını hiçbir zaman kaybetmemelerini isteyen Harput, "Biz bir aileyiz. Kendinizi yalnız hissetmeyin. Bursa'nın her kesiminden insan sizinle bütünleşmiş durumda. Bunun en güzel örneklerini geçtiğimiz sezonlarda doya doya yaşadık. İnşallah bu güzelliği devam ettireceğiz" dedi.

Harput, Bursaspor'un bulunduğu yeri hak etmediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Şu an takımın ligdeki seviyesi üst noktada değil ama bizim de oyunumuzun yeri burası değil. Biz daha iyiyiz. Örneğin son maçta yaşanan aksaklıklar ister istemez maçın kaderini değiştirebiliyor. İki hafta önce 90 artı 5. dakikada attığımız gol ile maçı kazandık. 'Hiçbir zaman maçı kaybettik' diye düşünmemelisiniz. Maçta mağlup olduğunuzu düşündüğünüz anda paniğe kapılmayın. Böyle olunca hata üstüne hata yapılıyor. Motivasyon çok önemli. Hocanın direktiflerini sahada en iyi şekilde yerine getirirseniz ve kazanma inancınızı kaybetmezsiniz bunlar sizi başarıya götürecektir. Ankara'ya kazanmaya gidiyorsunuz ve kazanacaksınız. Bu maçla beraber yeni bir dönem başlayacak. Bursaspor başarısı arttıkça halkın desteğinin de artacağını göreceksiniz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun."

Recep Altepe de Bursaspor'un zorlu Gençlerbirliği deplasmanından iyi bir sonuçla döneceğine inandığını söyledi.

Bursaspor'un deplasman maçlarında başarılı sonuçlar aldığını belirten Altepe, "İnşallah yarınki maçta da tribündeki yerimizi alacağız. İnşallah Bursa için önemli olan bu maçı kazanacağız. Geçtiğimiz dönemlerde Bursa'ya çok güzel mutluluklar yaşattınız. Bu güzel başarılarınızın devam edeceğine inanıyorum. Şehrin gururu olmaya devam edeceksiniz" diye konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da Vali Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu desteğin takıma ciddi katkı sağlayacağını ifade eden Sağlam, "Sıkıntılı bir dönemde gibi görünsek de valimiz ve belediye başkanımız bize olan güvenlerini her fırsatta dile getirdiler. Bugüne kadarki desteklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki dönemde de desteğin artarak devam edeceğine inanıyoruz" dedi.

- BURSA

Kaynak: AA