Bursaspor:1 - Denizlispor:0 Maçın Ardından...

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, Denizlispor'u 1-0 Yenerek, İlk Yarı İçin Hedefledikleri Puan Barajını Aştıklarını Söyledi.kızıl, Maçın Ardından Gazetecilere Yaptığı Açıklamada, Karşılaşmanın Dostça ve Fair-play Kuralları Çerçevesinde Geçtiğini, Her İki Takımın Futbolcularının da Oyunu Çirk...

Bursaspor:1 - Denizlispor:0 Maçın Ardından...

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, Denizlispor`u 1-0 yenerek, ilk yarı için hedefledikleri puan barajını aştıklarını söyledi.
Kızıl, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karşılaşmanın dostça ve fair-play kuralları çerçevesinde geçtiğini, her iki takımın futbolcularının da oyunu çirkinleştirmeden mücadele ettiğini belirtti.

Teknik direktör Engin İpekoğlu yönetiminde 3 maçtan da galibiyetle ayrıldıklarını anımsatan Kızıl, ``Sezon başında ilk yarıyı 20 puanla bitirmeyi hedeflemiştik. Denizlispor`u yenerek, ilk yarı için hedeflediğimiz puan barajını aştık. Futbolcularımız ve teknik heyetimizi kutluyorum. Güzel bir maç oldu`` diye konuştu. Kızıl, Bursasporlu taraftarların hafta sonu Beşiktaş ile deplasmanda oynayacakları maça gitme yönündeki taleplerinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:
``Biz de İnönü`de taraftarımızın olmasını isteriz. Ama orada bir kişinin başına bir şey gelirse hesabını iki kişiye sorarlar: Biri Yıldırım Demirören, diğeri de ben. Olay yaşanmaması için Beşiktaş ile yaptığımız anlaşmaya göre, her iki takım taraftarları da deplasmanlara gelmeyecek. İkinci yarıda ise Beşiktaşlı taraftalar Bursa`ya gelmeyecek. Taraftarlarımızın maça gelme isteğini anlıyorum. Ben de gençken onlar gibi her deplasmana gittim. Ama bu kez olay yaşanmasını istemiyoruz. Spor Güvenlik Kurulu bunla ilgili gerekli kararı alacaktır. Biz, Beşiktaş maçında taraftarlarımızın takımın başarısı için dua etmelerini istiyoruz.``

Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu da art arda üçüncü galibiyeti almayı başardıklarını ifade etti. Denizlispor`un özellikle deplasmanlarda çok iyi takım savunması yaptığını, telaşa kapılmadan mücadele ettiğini dile getiren İpekoğlu, ``Rakibimizin bu özelliklerini biliyorduk. Ona göre mücadelemizi yaptık. Tahminimizden fazla gol pozisyonu ürettik ve bunlardan birini de gole çevirmeyi bildik. Üç puan aldığımız için mutluyuz`` dedi.

Denizlispor Teknik Direktörü Faruk Hadzibegiç ise maçın ortada geçtiğini ifade ederek, sahadan en az 1 puanla ayrılmayı hak ettiklerini savundu. Bursaspor`un iyi oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Hadzibegiç, şunları kaydetti:
``Bursaspor takımını ve taraftarını tebrik ediyorum. Bursaspor taraftarı, gerektiği zaman verdiği destekle takımını ateşlemeyi bildi. Her iki takımı da kutluyorum. Bana göre, iyi bir maç oldu. Biz 5 haftadır yenilmiyorduk. Bu seriyi
bozduğumuz için üzgünüz.``