Bursalı Şehidin Ailesine, Şehit ve Gazilerden Taziye Ziyareti

Bursalı Şehidin Ailesine, Şehit ve Gazilerden Taziye Ziyareti

Bursa'daki Şehit ve Gazi Aileleri, Hakkari'de Şehit Düşen Bursalı Er Samet Saraç'ın Ailesini Ziyaret Ederek Taziyede Bulundu. Yüreği Yanık Şehit Ailelerinin Sloganları, Mahalle Sakinlerini Göz Yaşlarına Boğdu.

Bursalı Şehidin Ailesine, Şehit ve Gazilerden Taziye Ziyareti

Bursa'daki şehit ve gazi aileleri, Hakkari'de şehit düşen Bursalı er Samet Saraç'ın ailesini ziyaret ederek taziyede bulundu. Yüreği yanık şehit ailelerinin sloganları, mahalle sakinlerini göz yaşlarına boğdu.

Bursa'daki çok sayıda şehit ve gazi ailesi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde şehit düşen Bursalı Samet Saraç'ın Soğanlı Mahallesi'ndeki evine giderek ailesini ziyaret etti. Şehit ve gazi ailelerini temsilen seçilen iki kişi aile ile görüşerek, "Yanınızdayız" mesajı verdi. Şehit ailelerinin "Samet hakkını helal et bize", "Şehidin annesi yalnız değilsin" şeklinde slogan atması mahalle sakinlerini üzüntüye boğdu. Göz yaşlarına boğulan mahalleli, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarına eşlik etti.

Slogan atan şehit aileleri, "Askerini koruyamıyorsa ben bu vatanı ne yapayım? Kan dökülecekse vatanımız için, bayrağımız için, milletimiz için dökülsün. Bunun için değil; bunun için vatan sağ olmasın. Biz bu kadar ürkek miyiz, bu kadar korkak mıyız? Sınır ötesi operasyon için illa ABD'nin iznini mi almamız lazım?" dediler.

Yaşlı bir şehit annesinin, "Bu yaşımda gerekirse vatan için evlat doğururum" demesi herkesi duygulandı. Türk bayrağıyla başına örten diğer bir şehit yakının, "Bugün askere çağırsalar hemen giderim. Vatanım için, toprağım için, bayrağım için giderim. Namazlarımın ardından Rabbim'e yalvarıyorum. Artık bıçak kemiğe dayandı. Evde duramaz oldum, kendimi dışarı attım. Dayanamıyoruz" diye konuştu.

Bu arada şehit ailelerinden biri kişinin, "Önce İmralı'daki terörist başını asın. Sonra kanları yerde kalmadı deyin" yazılı pankart açması dikkat çekti. Alkış tutan şehit ailelerini Saraç'ın yakınları, "Lütfen onu burada yapmayın" diye ikaz etti. Şehidin amcası, "Onları kedisiyle, köpeğiyle dağlara gömmezsek, bize de Osmanlının, Cumhuriyetin çocukları demesinler" diye konuştu.

Taziye ziyaretleri sebebiyle dolup taşan şehit ailesinin evine AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul, Emniyet Müdürü Tahsin Demir ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de ziyarette bulundu.

(OSM-MŞ-MEF-Y)

Kaynak: İHA