Bursalı'lar Nevruzu Yıldızdoğan ile Kutladı

Bursalı'lar Nevruzu Yıldızdoğan ile Kutladı

Bursa'da Gün Boyu Devam Eden Nevruz Kutlamaları, Gecede Mustafa Yıldızdoğan Konseriyle Devam Etti. Mehter Takımı ve Halk Oyunları Gösterileriyle Renklenen Gecede, Sevilen Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, Hayranlarına Keyifli Dakikalar Yaşattı.

Bursalı'lar Nevruzu Yıldızdoğan ile Kutladı

Bursa'da gün boyu devam eden nevruz kutlamaları, gecede Mustafa Yıldızdoğan konseriyle devam etti. Mehter takımı ve halk oyunları gösterileriyle renklenen gecede, sevilen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, hayranlarına keyifli dakikalar yaşattı.

Nevruz Bayramı kutlamaları, gündüz faaliyetlerinin ardından gecede Atatürk Spor Salonu'nda yapılan bir programla devam etti. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından gecede, Nevruz Komitesi adına Handan Ton ve Prof. Dr. Selçuk Kırlı, birer açılış konuşması yaptı. AK Parti milletvekilleri Canan Candemir Çelik ve Ali Kul'un yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile protokol üyesinin katıldığı programda, geleneksel demir dövme töreni gerçekleştirildi. Uludağ Mehter Takımı konseri ve halk oyunları gösterilerinin ardından sahneye sevilen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan çıktı. Salondaki boşlukların gözünden kaçmadığı görülen Yıldızdoğan, "Benim için bir kişide bir, bin kişide bir. Önemli olan inanmak. Bu salondaki bir kişi, bin kişiye bedel. Bugün yurt genelinde bu bayramı farklı noktalara çeken ve taşkınlık yapanları kınıyorum" dedi.

Yıldızdoğan daha sonra sevilen şarkılarını seslendirerek, hayranlarına keyifli anlar yaşattı.

Komite üyeleri ise salondaki boşlukları hava muhalefeti ve son anda yaşanan yer değişikliğine bağladıklarını söyledi.

(EY) 21.03.2008 22:30 TSİ

Kaynak: İHA