Bursa Yeşili Yeniden Canlanıyor
Haberler » Güncel » Bursa Yeşili Yeniden Canlanıyor - Haber

Bursa Yeşili Yeniden Canlanıyor

Osmangazi Belediyesi'nin en büyük çevre projelerinden biri olan "Bir Milyon Fidan Kampanyası" kapsamında bahar dönemi fidan dikim sezonunda rekor rakamlara ulaşıldı.

Bursa Yeşili Yeniden Canlanıyor

Yağışlara rağmen kimi zaman aksayan çalışmalarda 2012'nin ilk çeyreğinde 45 bin fidan toprakla buluştu.

tarafından yürütülen ve 'nin en büyük çevre projelerinden biri olan " Bir Milyon Fidan Kampanyası" kapsamında 2009 yılında 130 bin 682, 2010 yılında 235 bin 553, 2011 yılında 255 bin 393, 2012 yılında bahar döneminde ise 45 bin fidan toprakla buluştu. "Yeniden Yeşil " hedefiyle yola çıkan Osmangazi Belediyesi, böylece üç yılda 666 bin 628 fidanı Bursa'ya kazandırmış oldu.

Amacımıza Ulaştık

Avdancık, Demirtaş, Ovaakça, Selçukgazi, İsmetiye, Kazıklıköyü ve Soğukpınar köylerinde yoğunlaşan fidan dikimleri 7'den 70'e herkesi ortak bir amaç etrafında topluyor. Bursa'nın yeşilini korumak ve geleceğe taşımak adına "Bir Milyon Fidan Kampanyası"nın önemine değinen Osmangazi Belediye Başkanı , bahar ve sonbahar dönemi olmak üzere iki dönemden oluşan fidan dikimlerinde 2012 yılının hedefine şimdiden ulaştıklarını söyledi. 2012'in ilk aylarında 45 bin fidan dikildiğini açıklayan Başkan Dündar "5 yılda bir milyon fidan demiştik ancak; bizler için bu rakam sadece bir semboldü. Çünkü 5 yılda biz bu rakamı zaten geçeceğiz.

Amacımız, çocuklarımıza tüm vatandaşlarımıza çevre sevgisi aşılamaktı, bunu başardık" dedi. Bahar döneminde Demirtaş ve Ovaakça'da dikim yapıldığını belirten Başkan Dündar, özellikle ilkokul öğrencilerinin katılımından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler