Bursa'nın Sembolü Heykel, Yeniden Düzenleniyor
Haberler » Güncel » Haber

Bursa'nın Sembolü Heykel, Yeniden Düzenleniyor

Bursa'nın En Çok Tanınan ve Sembol Yerlerinden Olan Heykel, Vali Şahabettin Harput'un Talimatı ile Yeniden Düzenleniyor.

Bursa'nın Sembolü Heykel, Yeniden Düzenleniyor

Bursa'nın en çok tanınan ve sembol yerlerinden olan Heykel, Vali Şahabettin Harput'un talimatı ile yeniden düzenleniyor.

Vali Şahabettin Harput, kentin merkezi olan ve Bursa'nın sembolü konumundaki Atatürk anıtının bulunduğu heykel alanının şehre yakışır bir şekilde düzenlenmesi için talimat verdi. Başta heykel ve kaidesi olmak üzere, merdivenler, mozaikler ve çevre küpeşteleri yenileniyor.

Atatürk heykelinin yeniden boyanacağını anlatan ihaleyi alan firma yetkilisi Nihat Demirkol, eskiyen mozaiklerin yerine ise mermer koyacaklarını anlattı. Valiliğin talimatı ile İl Özel İdaresi tarafından çalışma başlatıldığını belirten Nihat Demirkol, "28 Kasım Cuma günü başlayan çalışmaları 20 Aralık 2008'de tamamlamayı hedefliyoruz. Bursa'nın simgesi olan ve hemen herkesin bildiği Atatürk Caddesi'ndeki Heykel anıtının iyice yıpranmış olmasından dolayı böyle bir yenileme çalışması başlatıldı. Tamamlandığında bütün programların burada yapıldığı ve Bursa'ya gelenlerin ziyaret etmeden gitmediği Heykel, Bursa'ya yakışır bir duruma gelecek." şeklinde konuştu.(CİHAN)