Bursa'nın Nilüfer İlçesinin En Güzel Bahçeleri Ödüllendirildi

Bursa'nın Nilüfer İlçesinin En Güzel Bahçeleri Ödüllendirildi

Nilüfer'de Çevre Bilincini Geliştirmek Amacıyla Çok Yönlü Çalışmalar Yürüten ve Bu Kapsamda İlçede Ödüllü Bahçe Yarışmaları Organize Eden Nilüfer Belediyesi, Bu Yıl Ev -Site ve Fabrika Bahçeleri Olmak Üzere 3 Kategoride Yapılan 'En Güzel Bahçe Yarışması'nda' Dereceye Girenleri Açıkladı.

Bursa'nın Nilüfer İlçesinin En Güzel Bahçeleri Ödüllendirildi

Nilüfer'de çevre bilincini geliştirmek amacıyla çok yönlü çalışmalar yürüten ve bu kapsamda ilçede ödüllü bahçe yarışmaları organize eden Nilüfer Belediyesi, bu yıl ev-site ve fabrika bahçeleri olmak üzere 3 kategoride yapılan 'En Güzel Bahçe Yarışması'nda' dereceye girenleri açıkladı.

Dereceye giren bahçe sahiplerine ödülleri Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in de katıldığı bir törenle verildi. Bu yıl 6 site, 4 müstakil ev ve 8 fabrikanın başvurduğu yarışmanın jürisi ise; U.Ü. Ziraat Fakültesi'nden Dr. Nezihe Köksal, Nilüfer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Dr. Sibel Özer, Peyzaj Mimarı Ebru Tunç, Ziraat Mühendisi Fikret Küçükbayraktar, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Yazgan ve Meclis Üyesi Beyazıt Efendioğlu'dan oluştu.

Jüri üyelerinin en güzel bahçeyi belirlemekte oldukça zorlandığı yarışmada 'en güzel fabrika bahçesi' kategorisinde Betaseals Sızdırmacılık Ele San. Tic. AŞ birinciliği, Mastaş Mak. San. Tic. AŞ ikinciliği, Ağırman MK. Otomotiv Tic. LTD. AŞ üçüncülüğü alırken Doga Ltd. Şti. ve Doğu Pres Otomotiv ile Vemus End. Ltd. Şti. de mansiyon ile ödüllendirildi.

'Site bahçeleri' kategorisinde ise; Meliskent 1 Sitesi birinci, Basın Sitesi ikinci, Gökerkent Sitesi üçüncü olurken, Duru 6-7. Blok, Bağlık Sitesi ve Belde Sitesi de mansiyon aldı.

Bu yıl ilk kez ayrı bir kategoride değerlendirmeye tabi tutulan ve müstakil evlerin bahçelerinin değerlendirildiği 'en güzel ev bahçesi' kategorisinde ise; Ürünlü'de Öner Gelişken'in bahçesi birinci, Altınşehir'de Muhammer Kuzu'nun bahçesi ikinci ve yine Altınşehir'den Necla Dokumacı'nın bahçesi üçüncü oldu. Altınşehir'den Nadire Ünal'ın bahçesine ise mansiyon ödülü verildi.

İki ayrı yerde düzenlenen ödül töreninden ilki 'en güzel fabrika bahçesi' kategorisinde birinciliği kazanan Betaseals Sızdırmacılık Ele San. Tic. AŞ'nin bahçesinde düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu yarışmayla amaçlarının yeşil bir Nilüfer oluşturmak olduğunu bir kez daha yineledi. Doğa ile barışık sanayi bölgeleri oluşturmak istediklerini vurgulayan Bozbey, "8 yıldır gerçekleştirilen yarışmayla yeşil ile iç içe ev-site ve fabrikalar ortaya çıkıyor. Bu da bizlere gurur veriyor. Jüri üyelerimiz teknik, peyzaj, bakım ve görüntülerine göre değerlendirme yapıyor." dedi.

Daha sonra konuşan NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ise, "Biz NOSAB olarak 6 yıllık bir geçmişimiz var. Bu süreçte Başkan Mustafa Bozbey'in bizlere ve NOSAB'a çok büyük katkıları oldu. NOSAB bugün Türkiye'de ilk ve tek kimyasal arıtma tesisine sahip Organize Sanayi Bölgesi'dir. Bunu gururla söylüyorum çünkü bu Başkanımız Mustafa Bozbey'in sayesinde olmuştur." dedi.

Betaseals Genel Müdürü Atilla Yılmaz ise kiracı olarak faaliyet gösterdikleri fabrikada doğaya, çevreye ve işçilere karşı görevlerini yerine getirdiklerini belirtti. Konuşmaların ardın Başkan Mustafa Bozbey, dereceye giren fabrika bahçelerinin ödüllerini verdi ve Betaseals girişine 'en güzel fabrika bahçesi bayrağı çekildi.

Yarışmanın ikinci ödül töreni ise 'En Güzel Site Bahçeleri' kategorisinde birinciliği kazan Meliskent 1 Sitesi'nin bahçesinde yapıldı. Başkan Mustafa Bozbey, bahçede kısa bir inceleme yaptı. Mesilkent 1 Sitesi'nin tüm Nilüfer'e örnek olacak bir bahçesinin olduğunu söyleyen Bozbey, 'Buraya gelir gelmez kendimi farklı bir yerde hissettim. Burası adeta bir tatil köyü kadar güzel ve özenle hazırlanmış. Bahçe içerisinde yer alan heykellerin ve su şelaleleri ise bahçeyi daha da güzel bir hale getirmiş. Burada emeği geçen her kese teşekkür ediyorum." dedi. Meliskent 1 Sitesi yöneticisi Asiye Akyüz ise En Güzel Site Bahçesi seçilmekten dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, böylesine anlamlı ve güzel bir yarışma düzenleyen Başkan Mustafa Bozbey'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Bozbey, site ve ev bahçeleri kategorilerinde dereceye girenlere ödüllerini verdi.