Bursa'nın Beşizleri" Taburcu Edildi - Bursa

Bursa'nın Beşizleri" Taburcu Edildi - Bursa

Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Beşizlerden detaylar Hastane Yöneticisi Op. Dr. Mustafa Esgin'in konuşması Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Birgül Mutlu'nun açıklamaları, Beşizlerin babası Fatih Yılmaz'ın konuşması Anne Hatice Yılmaz'ın konuşması pastanın kesilmesi Bursa'da, annelerinin hamileliğinin 28. haftasında dünyaya gelen beşizler, doğumlarının 83'üncü gününde hastaneden pasta kesilerek taburcu edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Beşizlerden detaylar

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Mustafa Esgin'in konuşması

Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Birgül Mutlu'nun açıklamaları,

Beşizlerin babası Fatih Yılmaz'ın konuşması

Anne Hatice Yılmaz'ın konuşması

pastanın kesilmesi Bursa'da, annelerinin hamileliğinin 28. haftasında dünyaya gelen beşizler, doğumlarının 83'üncü gününde hastaneden pasta kesilerek taburcu edildi.

Beşizlerin doğdukları özel hastanenin yöneticisi Op. Dr. Mustafa Esgin, düzenlenen basın toplantısında, Tenzile, Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin adları verilen beşizlerin yoğun bakım sürecinin sona erdiğini söyledi.

Beşiz bebek doğumunun 65 milyon gebelikte bir görüldüğünü belirten Esgin, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin ikinci yaşayan beşizleri, 'Bursa'nın beşizleri' olarak ifade ettiğimiz yavrularımız, ekibimizin gerçekleştirdiği operasyonla 83 gün önce dünyaya geldi. 83 gün yenidoğan yoğun bakım süreciyle bugün sağlıklı bir şekilde taburcu ediliyorlar. Bizim için mutlu bir gün. Bütün ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çok yoğun emek ve çaba içinde beşizleri bugüne getirdik. Beşizlerimize uzun, bereketli ve hayırlı ömürler diliyorum. Anne ve babaya da sabır, güç ve kuvvet diliyorum. Beşizler büyüyünceye kadar her türlü tıbbı gereksinimlerinde destek olmaya devam edeceğiz."

"Hepsi sağlıklı"

Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Birgül Mutlu da bebeklerin ağırlık bakımından en küçüğünün 880, en büyüğünün de 1 kilogram 90 gram olarak dünyaya geldiğini hatırlattı.

Beşizlerin normal doğum süreçlerini yeni tamamladıklarını aktaran Mutlu, "Hepsi de gayet sağlıklı. Sadece bir bebeğimizin gözüne ufak bir operasyon yaptırdık. Hiçbir bebeğimizde beyin kanaması, akciğer veya bağırsak problemi olmadı. Gözlerinde ve beyin gelişiminde hiçbir sıkıntı yok. Hepsinin kilo alımı çok güzel oldu. 2 bin 700 ile 3 bin 600 gram arasında taburcu oluyorlar." dedi.

"Devletimizden bakıcı desteği bekliyorum"

Beşizlerin babası Fatih Yılmaz, çocuklarına yaklaşık üç ay "annelik ve babalık" yapan hastane yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bundan sonra asıl zorluğun kendilerine düştüğünü vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

"Allah'a şükürler olsun, hepsi çok sağlıklı. Bir çocuğumuz vardı, şimdi 6 çocuğumuz oldu. Memleketten ceketimi aldım çıktım, artık Bursa'ya yerleştim. Başbakanımızın eşi Sare Davutoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, beşizlerimizi ziyaret etmişti. Bize iş ve ev konusunda yardımcı olacaklarını söylediler. İnşallah bana da kadrolu bir iş verirler, Bursa'da çocuklarıma güzel bir gelecek sağlarım. Her şey için çok teşekkür ederim."

Anne Hatice Yılmaz, çok mutlu bir gün yaşadıklarını dile getirdi.

Kendilerini çok zor bir sürecin beklediğini belirten Yılmaz, "Allah'ın yardımıyla inşallah bu süreci atlatırız. Tek başıma beşine birden bakamayacağım. Devletimizden bakıcı desteği bekliyorum." dedi.

Toplantı sırasında hemşirelerin kucaklarında bekletilen beşizler, fotoğrafılarının bulunduğu pastanın kesilmesinin ardından taburcu edildi.

Bursa'nın Beşizleri' Taburcu Edildi - Bursa
Bursa'nın Beşizleri' Taburcu Edildi - Bursa
Bursa'nın Beşizleri' Taburcu Edildi - Bursa

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title