Bursa Nilüfer Belediyesi, Bahçıvanlık Kursu Açıyor

Bursa Nilüfer Belediyesi, Bahçıvanlık Kursu Açıyor

Bursa Merkez Nilüfer Belediyesi Tarafından 8 Yıldır Her Yaz Sezonunda Düzenlenen Bahçıvanlık Kursları 20 Mayıs'ta Başlayacak.

Bursa Nilüfer Belediyesi, Bahçıvanlık Kursu Açıyor

Bursa merkez Nilüfer Belediyesi tarafından 8 yıldır her yaz sezonunda düzenlenen bahçıvanlık kursları 20 Mayıs'ta başlayacak.

Nilüfer'de halkı çevre düzenlemesine özendirip ve bahçe bakımı gibi konularda bilinçlendirerek, ilçede çevre kültürünü geliştirmek amacıyla bir çok etkinliğe imza atan Nilüfer Belediyesi, 8 yıldır her yaz düzenlediği bahçıvanlık kurslarını bu yıl 20 Mayıs'ta başlatıyor.

Nilüfer Halk Eğitim Merkezi ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen kurs, bu yıl tek dönem şeklinde yapılacak. Nilüfer Halk Eğitim Merkezi'nde yapılacak ve 2 haftaya yayılan toplam 30 saatlik eğitim çalışmasında kursiyerlere; bahçe ve bitki bakımı hakkında çeşitli bilgiler verilecek.

Her yaz farklı yaş ve meslek gruplarından pek çok kişinin ve ilçedeki site görevlilerinin büyük ilgi gösterdiği bahçıvanlık kurslarının amacı daha güzel ve yeşil bir Nilüfer. 20 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek bahçıvanlık kursuna katılmak isteyen Nilüferliler, 246 77 78 nolu telefonu arayarak ya da doğrudan Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne giderek başvuru yapabilecek.