Bursa: Mimarlık Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bursa: Mimarlık Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bursa'da Faaliyet Gösteren Can Alüminyum ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nin Birlikte Düzenlediği "Kentlerde ve Yapılarda Yaşam-cepheler 2006" Yarışmasının Ödülleri, Düzenlenen Törenle Sahiplerine Verildi.

Bursa: Mimarlık Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bursa'da faaliyet gösteren Can Alüminyum ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nin birlikte düzenlediği "Kentlerde ve Yapılarda Yaşam-Cepheler 2006" yarışmasının ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) düzenlenen törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sami Bilge, TOSYÖV Bursa Şubesi Başkanı Habil Duran, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Melih Türa, Yeşilova Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ve jüri üyeleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Can Alüminyum A.Ş. Şirket Müdürü Ensar Geyik, 30. yıl etkinlikleri kapsamında, sosyal sorumluluk bilinci ile ülkenin mimari gelişimine katkıda bulunmak, geleceğin mimarlarını desteklemek ve estetik heveslerini canlandırmalarına katkı sağlamak için böyle bir ulusal öğrenci mimari proje yarışmasını düzenlediklerini ifade etti. Ensar Geyik, "Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz bu yarışmaya katılan geleceğin mimarlarına, yarışmaya gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür eder, dereceye giren arkadaşları yürekten kutlarım" dedi.

Yeşilova Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ise, günümüzde kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin ön plana çıktığını ve Yeşilova Grubu olarak bu sorumluluklarını yerine getirmeye gayret ettiklerini söyleyerek yarışmanın geleneksel hale getirilmesinin planlandığını belirtti. Yeşilova, "Bu organizasyonu destekleyen Mimarlar Odası Bursa Şubesi'ne ve jüride yer alarak kıymetli vakitlerini ayıran seçkin mimarlara şükranlarımı sunarım" diye konuştu. Yarışmada 1.'lik ödülüne İstiklal Caddesi'ne örgü dış cepheli bina projeleri ile Berke Debensason (İTÜ), Ilgın Avcı (İTÜ), Zafer Nuriev (İTÜ); 2.'lik ödülüne Gizem Albayrak (ODTÜ), Mert Velipaşaoğlu (ODTÜ); 3.'lük ödülüne ise Turgay Atalı (YTÜ) layık görüldü. Yarışma sonucunda birinci olan ekibe 5 bin YTL, ikinci olan ekibe 3 bin YTL, üçüncü olan ekibe 2 bin YTL ve mansiyon alan beş ekibe de 750 şer YTL para ödülü ve plaketleri takdim edildi.

Kaynak: İHA