Bursa: Karaköy'de Devletten Sonra En Büyük Yardım İnegöl'den Yapıldı

Bursa: Karaköy'de Devletten Sonra En Büyük Yardım İnegöl'den Yapıldı

Yangın Felaketi Yaşanan Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne Bağlı Karaköy'e, Evlerini Kaybeden Yangınzedeler İçin TOKİ Tarafından Yaptırılan Evlerin Mobilyaları İnegöl'den Gidecek.

Bursa: Karaköy'de Devletten Sonra En Büyük Yardım İnegöl'den Yapıldı

Yangın felaketi yaşanan Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Karaköy'e, evlerini kaybeden yangınzedeler için TOKİ tarafından yaptırılan evlerin mobilyaları İnegöl'den gidecek.

İnegöl Mobilyacılar Odası ve Sefertası Yardımlaşma Derneği'nin ortaklaşa düzenledikleri kampanyada, Karaköy'e gidecek mobilyaların yüzde 70'lik bölümünün sevkıyata hazır beklediği bildirildi. İnegöllü mobilyacılardan toplanan ve Karaköylülerin evlerini süsleyecek olan mobilyaların bulunduğu depoda basın toplantısı düzenleyen Mobilyacılar Odası Başkanı Hamdi İdil, Sefertası Derneği Başkanı Rasim Solmaz, İkinci Başkan Kenan Alemdar ile derneğin denetleme üyesi Ayhan Altunsoy, mobilyaların yüzde 30'luk bölümünün tamamlanması için destek beklediklerini bildirdi. Rasim Solmaz, Karaköy'deki 10 aileye mobilya yardımı yapmayı düşündüklerini, daha sonra İnegöl Mobilyacılar Odası ile irtibata geçip, iki kuruluş olarak yangında evlerini kaybeden 85 aileye birer yatak odası, birer oturma grubu yardımı yapılmasına karar verdiklerini söyledi. İnegöllü mobilyacıları dolaştıklarını, mobilyacıların birer ikişer takımla kampanyaya katıldıklarını bildiren Solmaz, "Kampanya kapsamında bugüne kadar toplanan 55 yatak odası takımı ile 55 oturma grubu ambalajlanmış olarak depoda bekliyor. Kalan 30'ar takım bu ay sonuna kadar paketlenip depoya koyulacak. 5 Aralık 2006 tarihinde sevkıyat başlayacak. Karaköy'de TOKİ tarafından yaptırılan evlerin büyük çoğunluğu tamamlanmış vaziyettedir. İnşallah kazasız belasız mobilyalarımızı yeni evlere ulaştıracağız. Tüm mobilyacı esnafımıza teşekkür ediyoruz. Karaköy'e devletten sonra en büyük yardımı İnegöl yapmış olacak" dedi.

Hamdi İdil ise, konuşmasında, güzel bir işin sonuna doğru geldiklerini, sevkıyat işine önümüzdeki ayın 5'inde başlayıp 12'sine kadar tamamlayacaklarını söyledi. Kampanyaya başlarken destek sözü verenlere, ancak şu ana kadar teslim edemeyenlere seslenen İdil, "Bu arkadaşlarımız ürünleri hazırladıklarını bize bildirirlerse, sıkışmadan bu ürünleri yerine teslim ederiz. Sevkıyat konusunda nakliyat firmalarının yetkilileri ile toplantı yapmıştık. O zaman yardımcı olacaklarını söylemiştiler. Onların tahsis ettiği araçlarla sevkıyatı gerçekleştireceğiz. Mobilyaların Karaköy'de evlerde kurulması çalışmaları için ise 5-12 Aralık 2006 tarihleri arasında boşum diyen mobilyacı arkadaşları götüreceğiz. Bu hayır işine sebep olmanın hazzını yaşıyoruz. Tüm mobilyacı arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.