Bursa Karacabey'de Su Baskını Yaşanan Bölgelerde İnceleme

Bursa Karacabey'de Su Baskını Yaşanan Bölgelerde İnceleme

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, geçtiğimiz ay Bursa'nın Karacabey ilçesinin Canbalı Deresi'nde su seviyesinin aşırı yağışlardan dolayı yükselmesi üzerine su baskınlarının yaşandığı bölgede yetkililerle birlikte inceleme yaptı.

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, geçtiğimiz ay Bursa'nın Karacabey ilçesinin Canbalı Deresi'nde su seviyesinin aşırı yağışlardan dolayı yükselmesi üzerine su baskınlarının yaşandığı bölgede yetkililerle birlikte inceleme yaptı. Esgin'e, DSİ Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan eşlik etti. Karacabey'de etkili olan yağışlar sonrası Canbalı Deresi'nin taşması sonucu zarar gören bölgeyi Ak Parti Bursa Millietvekili Mustafa Esgin ziyaret etti. Riskli alanlara yönelik önlemleri ve taşkın önleyici unsurları sahada yerinde incelemek için buraya geldiklerini belirten Esgin, '11 Ocak tarihinde yoğun sağanak yağış nedeniyle bazı bölgelerimizde taşkın oldu. Karacabey'de Yeni Mahalle ve Tophisar'da, Mustafakemalpaşa'da Çeltikçi ve Durumtay bölgesinde etkilenme oldu. Hem tarım alanlarımız hem de vatandaşlarımızın etkilenmesi söz konusu oldu. Bugün yetkililerle buraya önümüzdeki süreçte bir daha böyle bir şey yaşanmaması için ne gibi önlemler alabiliriz diye geldik. Hem yerinde bir inceleme yapmak için hem de vatandaşlarımızın da görüşlerini alabilmek için buraya geldik. Çünkü onlar burada yaşıyorlar. Onların görüşleri bizim için oldukça önemli. Birkaç tane alternatifimiz var. Bu çalışmaları yine vatandaşımızın katılımıyla dayanışma içerisinde yapacağız. Bölgemiz oldukça sulak bir bölge. Uluabat Gölü'nün yanı sıra Manyas Gölü, Karacabey Boğazı arasındaki nehirler ve buradaki eğimin çok düşük olması bizim için risk faktörlerini oluşturuyorö ifadelerini kullandı.

'KANGREN HALİNE GELDİ'

Yaşanan sorunu çözmek adına kararlı olduklarını ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da 'Canbalı Deresi'nin kenarında yaşayan vatandaşlarımız aşırı yağışlar ve baraj kapaklarını açılması nedeniyle bazı seneler sel felaketi dolaysıyla sıkıntıya düşüyorlar. Kronik olan problemi yerinde çözebilmek adına yerinde inceleme yapıyoruz. Doğal dokuyu da bozmadan neler yapılabilir diye değerlendirmelerde bulunuyoruz. Kangren haline gelmiş bu sorunu vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda çözmeye kararlıyızö şeklinde konuştu.

Bursa Karacabey'de Su Baskını Yaşanan Bölgelerde İnceleme
Bursa Karacabey'de Su Baskını Yaşanan Bölgelerde İnceleme
Bursa Karacabey'de Su Baskını Yaşanan Bölgelerde İnceleme
Bursa Karacabey'de Su Baskını Yaşanan Bölgelerde İnceleme

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title