Haberler
Yön

Bursa Gazeteleri

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

sondakika.com:
Zürafalar kaç yıl yaşar? Zürafalar kaç metredir? - Zürafalar, dünyanın en göz alıcı yaratıkları arasında yer alır. Ancak, bu zarif hayvanlar hakkında pek çok merak edilen soru bulunmaktadır. İşte, Zürafaların yaşam süreleri, boyutları ve yaşam alanları hakkında bilinmeyenler...


carmedya.com:
Yenilenen Mercedes-Benz E-Serisi Türkiye'de - Toyota, 2023 Kenshiki Forum’da en yeni elektrikli konseptlerini, teknolojilerini ve yeniliklerini paylaştı.


Magazinkolik.com:
Zaferin Rengi... FENERBAHÇE'NİN TARİHİ ASLINA UYGUN YENİDEN İNŞA EDİLDİ! - YouTube, izlenme ve beğenme sayılarını otomatik olarak yenileyen bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni özellikle birlikte videoyu izleseniz de durdursanız da sayılar anlık olarak güncellenecek. Şirket, kullanıcı geri bildirimlerini topluyor ve özelliği test ediyor.


Xinhua News Agency:
Yemenli Husiler İsrail'e Füze Saldırısı Düzenledi - ZHENGZHOU, 6 Aralık (Xinhua) -- Dünya 5G Kongresi, Çarşamba günü Çin'in orta kesimindeki Henan eyaletinin merkezi Zhengzhou'da başladı.


dw.com:
Uçuk virüsleri Alzheimer'a mı neden oluyor? - Türkiye İstatistik Kurumu, Kasım ayı enflasyon verilerini açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 61,98 olarak gerçekleşti. Ancak ENAG'ın hesaplamalarına göre enflasyon yüzde 129,27 olarak belirlendi.


bbcturkish.com:
Viagra'nın keşfini sağlayan İngiliz kasabası Merthyr Tydfil'in hikayesi - Ülkeler, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için verdikleri vaatleri yerine getiriyor mu? İnteraktif grafiğimizde inceleyin.


ankahaber.net:
Yozgat'ta yapılan tatbikatta zincirleme trafik kazası meydana geldi - Yüzlerce moto kurye İstanbul’da, 30 Kasım’da Kennedy Caddesi Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden moto kurye Yunus Emre Göçer için Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na ‘adalet sürüşü’ düzenledi. Sürüşe CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de katıldı. Ailenin avukatı Iyaz Çimen, adliye önündeki açıklamasında "Bugün geldiğimiz noktada, yapılacak yargılamalar neticesinde kimin cezalandırılacağını tüm dünya gibi bizler de merakla beklemekteyiz. Bizler geride kalan bir eş ve biri otizmli iki yetim çocuğun hakkını, başkalarının da olası mağduriyetinin önüne geçebilmek saiki ile birlikte sonuna kadar savunacağız" dedi.


haberler.com:
ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? - Zonguldak'ta heyelanda yıkılan evde göçük altında kalan anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı.


shiftdelete.net:
Yüzlerce PlayStation Hesabı Kalıcı Olarak Yasaklandı - Zeekerss adlı oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Lethal Company, Steam'in en çok satanlar listesinde büyük bir başarı elde etti. Dünya genelinde zirvede olan oyun, yüzde 98'in üzerinde olumlu değerlendirme aldı. Co-op korku oyunu olan Lethal Company, düşük sistem gereksinimleriyle dikkat çekiyor.


aa.com.tr:
Zonguldak'tan kahreden haber! Göçük altında kalan iki kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı - Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sahnelenen 'Parıltılı Hisseli Harikalar Kumpanyası' müzikalinde görme engelli oyuncular da yer aldı. Müzikalin yönetmeni Yeliz Yalçın, gösteri öncesinde yaptığı açıklamada, görmeyen çocukların müzikal yapabildiğini göstermek istediklerini belirtti. Oyunun geliri, görmeyen çocukların eğitiminde kullanılacak.


iha.com.tr:
Zümra tarhanası kadınların yüzünü güldürdü - Zümra tarhanası kadınların yüzünü güldürdü Başkan Çakın'dan Zümra'ya müjde Uşak Belediyesi tarafından Uşaklı kadınların el emeklerini kazanca dönüştürebilmesi amacıyla hayata geçirilen Zümra Kadın Kooperatifi;


dha.com.tr:
Zonguldak'ta Yağış Sonrası Deniz Çamur Rengine Büründü - Zorbalık yapan çocukların şiddet eğilimli, ani ve tahmin edilemez eylemlerde bulunduğunu ve bu çocukların da yardıma ihtiyaç duyduklarını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Köse, "Zorbalık yapan çocuklar, aslında çoğunlukla güçsüzlük ve utanç duyguları içindedirler.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title