Bursa: Efsane Grup "Boney M", Bursa'yı Salladı

Bursa: Efsane Grup "Boney M", Bursa'yı Salladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 45. Uluslararası Bursa Festivali'nde sahne alan 80'li yılların efsane grubu "Boney M", Bursalılar'ı coşturdu.

Bursa: Efsane Grup

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 45. Uluslararası Bursa Festivali'nde sahne alan 80'li yılların efsane grubu "Boney M", Bursalılar'ı coşturdu.

1974 yılında kurulan ve özellikle 80'li yıllarda dünyanın en çok dinleyici toplayan grupları arasında yer alan Boney M, Bursa'da ilk kez konser verdi. Liz Mitchell Pemberton (Solist), Carol Grey, Kerry Ann Bobooram ve Toni Ashcroft'tan oluşan Boney M, 8 kişilik orkestrasıyla birlikte çıktığı Bursa konserinde, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nu adeta dans pistine dönüştürdü.

Baştan sona yüksek tempoda geçen adrenalin yüklü konserde, Liz Mitchell'in önderliğinde sahne alan Boney M, daha ikinci şarkıda herkesi ayağa kaldırarak dans ettirmeyi başardı.

Efsane grup, 'Rasputin', 'Dady Cool', 'Ma Baker', 'Felicidad' ve 'Reivers of Babylon' gibi unutulmaz şarkılarını seslendirirken, seyircilerin coşkusu da doruğa tırmandı. Hayranlarını da sahneye davet eden grup üyeleri, hem şarkılarını söyledi hem de onlarla birlikte dans etti. Konserin en çarpıcı yanlarından birisi de, baştan sona desibel sınırlarının zorlandığı bir ortamda geçmesine rağmen 80'li ve 2000'li yılların gençlerini aynı mekanda buluşturması oldu.

Konserin sonunda grup uzun süre alkışlandı. Konserin ardından kuliste hayranlarını kırmayan ve hepsine imza dağıtarak tek tek fotoğraf çektiren grubun solisti Liz Mitchell Pemberton, gördükleri alakadan çok etkilendiğini söyledi.

Grup üyelerini kuliste ziyaret ederek kutlayan Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Genel Sekreteri Akif Koçyiğit, sanatçılara İznik çinileriyle süslü bir tabak hediye etti. Kuliste gazetecilerle biraraya gelen grup üyeleri adına soruları cevaplayan Liz Mitchell Pemberton, "İnsanlar günümüzde sevgiye ve aşka aç" dedi.

Türkiye'de ve dünyada neden yeniden eski şarkılara bir yönelme olduğunun sorulması üzerine Pemberton, "Günümüzde duyguların sevgiden nefrete dönüşmesi, soundun da bu yönde değişmesinde etkili olabilir. İnsanlar günümüzde sevgiye ve aşka aç. Bob Marley 'Aç insan kızgın insandır' diyor. Sevgiyle beslenmeyen, sevgiye aç insanların dünyasında şu anda kızgın şarkılar var. Ruhlara hitap etmek ve gençlere sevgi vermek lazım. Fakat 80'lerin ruhuna ulaşmak biraz zor" şeklinde konuştu.