Bursa'daki "Darbe 4" Operasyonu

Bursa'daki "Darbe 4" Operasyonu

Bursa'da Jandarmanın 3 Gün Önce Başlattığı "Darbe 4" Operasyonu Kapsamında "Hayalet Silah" Olarak Bilinen 2 Adet "Glock" Marka Tabanca Ele Geçirildi. Operasyon Çerçevesinde 28 Adet Tabanca, 9 Adet Av Tüfeği, 354 Adet Fişek, 1 Adet Çelik Yelek, Sustalı Bıçaklar, Palalar ve Mermilerle Yakalanan Toplam 19 Kişi Adliyeye Sevk Edildi.

Bursa'daki

Bursa'da jandarmanın 3 gün önce başlattığı "Darbe 4" operasyonu kapsamında "hayalet silah" olarak bilinen 2 adet "Glock" marka tabanca ele geçirildi. Operasyon çerçevesinde 28 adet tabanca, 9 adet av tüfeği, 354 adet fişek, 1 adet çelik yelek, sustalı bıçaklar, palalar ve mermilerle yakalanan toplam 19 kişi adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uzun süredir takip ettikleri şebekeye yönelik Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Kestel ve Gemlik ilçelerinde başlatılan eş zamanlı operasyon kapsamında, bugün 1'i bayan 5 kişi daha gözaltına alındı. Çekirge'de bir evde yapılan aramada bir bayanla birlikte, 'hayalet silah' olarak bilinen 2 adet "Glock" marka tabanca, diğer şahıslarla birlikte ise 3 adet tabanca, 1 adet çelik yelek ve 108 adet de merminin ele geçirildiği öğrenildi.

3 gün önce gözaltına alınan 20 kişiden 6'sının savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı, bugün gözaltına alınan 5 kişiyle birlikte toplam 19 kişinin, "Suç işlemek amacıyla çete kurmak ve bu kapsamda silah ve mühimmat kaçakçılığı yapmak, çek ve senet tahsilatı yapmak, ruhsatlı silah tamiratı atölyeleri kanalıyla kuru sıkı tabancaların namlularını değiştirerek mermi atar silahlara dönüştürmek ve bunlardan menfaat temin etmek" suçlarından adliyeye sevk edildiği belirtildi.

34 ev ve işyerinde yapılan operasyon kapsamında 2'si "Glock" marka 15 adet tabanca, 9 adet av tüfeği, 13 adet kuru sıkı tabanca, 354 adet fişek, 5 adet sustalı bıçak, 3 adet pala, 1 adet çelik yelek, 53 bin YTL'lik senet, 1 adet bilgisayar ve silah tamiratında kullanılan çok sayıda ekipman da delil olarak adliyeye gönderildi.

(OA-İHS-ÖZ-ÖZ-Y)