Bursa'da Yaklaşık 400 Kişinin Zehirlenmesi

Bursa'da Yaklaşık 400 Kişinin Zehirlenmesi

Bursa'nın Orhaneli İlçesine Bağlı Karaoğlanlar Köyünde Bir Sünnet Cemiyetinde Yedikleri Tavuklu Pilav İçtikleri Ayrandan Yaklaşık 400 Kişi Zehirlenerek Hastanelik Oldu. Köyün Tamamına Yakını Hastaneye Kaldırıldı.

Bursa'da Yaklaşık 400 Kişinin Zehirlenmesi

Bursa'nın Orhaneli ilçesine bağlı Karaoğlanlar köyünde bir sünnet cemiyetinde yedikleri tavuklu pilav içtikleri ayrandan yaklaşık 400 kişi zehirlenerek hastanelik oldu. Köyün tamamına yakını hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Raşit Argın'ın oğlunun sünnet cemiyetinde, öğle vakti dağıtılan tavuklu pilavı yiyen davetliler akşam saatlerinde mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Davetlilerin yedikleri düğün yemeğinden zehirlendikleri öğrenildi.

Kısıtlı olan Orhaneli Devlet Hastanesi'nin personeli zehirlenenlere müdahale yapmakta zorlandı. İlçede izinli olan tüm hemşireler göreve çağırılırken, 112 acil servis doktoru ve ekibinden de yardım istendi.

Yemek yedikten sonra zehirlendiklerini söyleyen köylüler, "Bütün köy hastaneye kaldırıldık. Sünnet cemiyetinde tavuklu pilav yedik, ayran içtik" dedi. Olayla alakalı soruşturma sürüyor.

(ÖK-ÖK-Y)