Bursa'da Vali Harput, Yaşlıların Elini Öpüp Gönül Aldı

Bursa'da Vali Harput, Yaşlıların Elini Öpüp Gönül Aldı

Bursa Valisi Şehabettin Harput ve Eşi Funda Harput, Yeni Yılı Sayılı Dakikalar Kala Başbakanlık ve Büyükşehir Belediyesi'nin Huzurevlerini Ziyaret Ederek, Yaşlıların Yeni Yılını Kutladı.

Bursa'da Vali Harput, Yaşlıların Elini Öpüp Gönül Aldı

Bursa Valisi Şehabettin Harput ve eşi Funda Harput, yeni yılı sayılı dakikalar kala Başbakanlık ve Büyükşehir Belediyesi'nin huzurevlerini ziyaret ederek, yaşlıların yeni yılını kutladı.

Vali Şahabettin Harput, eşi Funda Harput ile birlikte önce Başbakanlık Kaplıkaya Huzurevi'ni ziyaret etti. Huzurevi sakinlerinin tek tek yeni yılını kutlayan Vali Harput, çeşitli hediyeler dağıtarak, baklava ikram etti. Yeni yılın herkese sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Vali Harput, "Bir kişinin en ufak acısını yüreğimde hissetmesem bu makam bana haram olsun. Hayat inişli çıkışlı bir yol. Hedefimiz, daha iyiye, en iyisine ulaşarak, huzurlu bir Türkiye'dir" dedi.

Yaşlıların elini öpen Vali Harput, sohbet etti. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'ne geçen Harput, burada da yoğun ilgiyle karşılandı. Yakınlarıyla görüşemeyen yaşları ilerlemiş huzurevi sakinlerini eşiyle birlikte sık sık ziyaret edeceğini söyleyen Harput, "Hayatlarının en güzel yıllarını ülkemizin hizmet yoluna adamış, çileler çekmiş ama yılmamış olan sizlerle yeni yılı kutlamaktan dolayı mutluyum. Bursa'nın yeni valisi olarak eşimle birlikte huzurevi sakinlerini ziyaret etmek istedik. Herşeye rağmen yaşamak güzel. Hayatın her döneminde yapabileceklerimizin olduğunu unutmayacağız. Büyüklerine sahip çıkmayan ülkenin geleceği karanlıktır. Yeni yılınızı kutluyorum" diye konuştu.

Gecede emekli öğretmen Saadet Alan da 'Özgürlük' isimli şiirini okudu. Vali Harput'un şiiri çok beğenmesi üzerine emekli öğretmen Alan, şiirin yazılı olduğu kağıdı kendisine hediye etti. Ziyaretin sonunda yaşlılar, müzik eşliğinde piste çıkarak dans etti.

(OMR-EY)

31.12.2007 22:18 TSİ

Kaynak: İHA