Bursa'da Travesti Cinayeti
Haberler » Güncel » Haber

Bursa'da Travesti Cinayeti

"İrem" Takma İsmini Kullananan Travesti 12 Yerinden Bıçaklanarak Öldürülmüş Halde Bulundu.

Bursa'da Travesti Cinayeti

BURSA'da "İrem" takma ismini kullananan 28 yaşındaki M. Ş. O. adlı travesti kendisine ait evde dün gece 12 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Boğazından karın boşluğuna kadar vücudu kesilen M. Ş. O.'nun cesedi, arkadaşları tarafından bulundu.

Bursa'da internet üzerinden tanıştığı kişilerle cinsel ilişkiye giren M. Ş. O. , dün gece geçen yıl satın aldığı merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Mahallesi'ndeki evinde bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu. Dün öğle saatlerinde arkadaşlarıyla kafeteryada oturduktan sonra evine giden İrem adındaki travesti, daha sonra kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından 12 yerinden bıçaklandı. Olay, "Seray" takma isimli Sinan Kuş adındaki travestinin oturmak için M. Ş. O.'nun evine gitmesi sonucu ortaya çıktı. Kapı açılmayınca telefon açtığı M. Ş. O.'dan yanıt alamayan ve evden gelen çalan telefon sesini duyan Kuş daha sonra M. Ş. O.'nun soyadı öğrenilemeyen Mustafa adındaki erkek arkadaşını ve polisi aradı.

Haber verilmesi sonucu belirtilen adrese gelen polis, çilingir yardımıyla kapıyı açınca M. Ş. O.'nun koridorda üzerine çarşaf örtülen cesedi ile karşılaştı. Üzerinde tişört ve eşofman bulunan travestinin vücudunda 12 bıçak darbesi tespit edildi. Boğazından karın boşluğuna kadar kesilmiş halde bulunan ceset, daha sonra otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Ölüm haberini duyan M. Ş. O'nun Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yaşayan ailesi ve travesti arkadaşları sinir krizi geçirdiler.

Yaklaşık 7 yıl önce travesti olan ve fuhuş yaparak geçimini sağlayan M. Ş. O'nun öldürülmesiyle ilgili soruşturmaya başlandı. Polis M. Ş. O.'yu öldüren kişi veya kişileri evden aldığı parmak izi, telefon ile yaptığı görüşmeler ve internet ile iletişim kurduğu kişilerden araştırıyor.