Bursa'da 'Trafik Dedektifleri Projesi' - Haberler
Haberi Paylaş

Bursa'da 'Trafik Dedektifleri Projesi'

AA - Haberler | Yerel
Bursa'da 'Trafik Dedektifleri Projesi'

OPET Yönetim Kurulu Kurucu üyesi Nurten Öztürk: "Ülkemizin kanayan yarasının çözümü için var gücümüzle çalışacağız"

OPET Yönetim Kurulu Kurucu üyesi Nurten Öztürk, " Türkiye'nin gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşmesini amaçlıyoruz" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ortaklığında OPET'in desteğiyle hayata geçirilen 'Trafik Dedektifleri Projesi' Bursa'da başladı.

Bursa Tophane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde düzenlenen eğitim, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Proje Koordinatörü Refik Ürk ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

OPET Yönetim Kurulu Kurucu üyesi Nurten Öztürk, "Trafikten kaynaklanan sorunları çözmek, kazalardan doğacak maddi ve manevi zararları en aza indirmek istiyoruz. 'Trafik Dedektifleri' projesi ile üç yaşından başlayarak geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu proje ile trafik kuralları konusunda farkındalık yaratarak mevcut algıyı değiştirmeyi, böylelikle Türkiye'nin gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşmesini amaçlıyoruz. Ülkemizin bu kanayan yarasının çözümü için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Proje, 3 yıl içerisinde Türkiye'nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki toplam 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. - Bursa

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title