Bursa'da Sosyal Destek Projesi Eğitimleri -Başvuruların Yoğun Olduğu "Aşçılık" Kursu İçin Mülakat ile Eleme Yapıldı

Bursa'da Sosyal Destek Projesi Eğitimleri -Başvuruların Yoğun Olduğu "Aşçılık" Kursu İçin Mülakat ile Eleme Yapıldı

Bursa'da, Türkiye İş Kurumu'nca Düzenlenen "Özelleştirme Sosyal Destek Projesi Iı" Kapsamında Açılması Planlanan Aşçılık Kursuna Yoğun Başvuru Olduğu Bildirildi.

Bursa'da Sosyal Destek Projesi Eğitimleri -Başvuruların Yoğun Olduğu

Bursa'da, Türkiye İş Kurumu'nca düzenlenen ''Özelleştirme Sosyal Destek Projesi II'' kapsamında açılması planlanan aşçılık kursuna yoğun başvuru olduğu bildirildi.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (BESOB) yapılan yazılı açıklamada, BESOB'a bağlı 3 odanın, Türkiye İş Kurumu Özelleştirme Sosyal Destek Projesi II kapsamında, eğitim vermeye hak kazandığı belirtildi.

İşyerlerinin ihtiyacı olan kalifiye eleman açığını kapatarak, istihdam yaratmayı sağlayan projeye yönelik eğitimlerin, 2 Ekim'de başlayacağı kaydedilen açıklamada, 20 kişinin alınacağı ''Aşçılık'' eğitimi için 31 kişinin başvuruda bulunduğu, bu nedenle mülakat ile eleme yapıldığı belirtildi.

Bursa Lokantacılar, Köfteciler, Kebapçılar Odası'nın ''Servis Elemanlığı'', Bursa Tuhafiyeciler ve Benzerleri Odası ''Perakende Satış Elemanlığı'', Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası'nın da ''Elektrik Panosu Monitörü'' alanında vereceği eğitimlerin başvuru yetersizliği nedeniyle bir hafta sonra başlayacağı kaydedildi.