Bursa'Da Salsa Rüzgarı

Türkiye Dans Sporları Federasyonu (tdsf) Dans Ligi'nde, Latin ve Salsa Yarışmasının Üçüncü Ayağı Bursa'da Yapılan Yarışmalarla Sona Erdi.

Bursa'Da Salsa Rüzgarı
09.05.2010 23:43 | Son Güncelleme: 09.05.2010 23:43

TÜRKİYE Dans Sporları Federasyonu (TDSF) Dans Ligi'nde, Latin ve Salsa yarışmasının üçüncü ayağı Bursa'da yapılan yarışmalarla sona erdi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve Türkiye'nin değişik bölgelerinden 250 dansçı çiftin katıldığı yarışmanın birinci gününde Latin dans yarışması, ikinci gününde de Salsa yarışları yapıldı. Bursalı seyircilerin ilgiyle izlediği yarışmada dansçılar dereceye girebilmek için ter döktü. Yarışmada dereceye giren çiftler, Dans Milli Takımı'na girmeye hak kazandı.

Türkiye Dans Sporları Ligi yarışmalarının Ankara, İzmir, Antalya'dan sonra üçüncü ayağını Bursa'da gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet Aktif Atalay, "Bu yarışlara 250 dans sporcusu katıldı. Bursalı dans severlerin desteği ile bir dahaki yılda bu yarışlara devam etmek istiyoruz" dedi.

Yarışmaların amacının genç dansçılarla milli takımı oluşturmak olduğunu söyleyen Atalay, dereceye giren takımları haziran ayında Antalya'da yapılacak olan Milli Takım kampına giderek Avrupa ve dünya yarışmalarında Türkiye'yi temsil edeceğini belirtti.

Bursa Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Gümüş ise büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, "Kentimizde dansın bir spor olduğu bilinmiyordu. Sizin ve sizlerin zarif gösterisi ile katılımınızla öğrenmiş olduk. Böyle güzel organizasyonların Bursa'da devamını dileriz" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından dereceye girenlere madalyaları verildi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title