Bursa'da Orman Yangını Köylüleri Korkuttu

Bursa'da Orman Yangını Köylüleri Korkuttu

Bursa'nın Kestel İlçesine Bağlı Ağlaşan Köyü Eskibağ Mevkiinde Ormanlık Alanda Çıkan Yangın Rüzgarın Etkisiyle Büyüdü. İlk Tespitlere Göre 4 Hektarlık Alan Kül Oldu.

Bursa'da Orman Yangını Köylüleri Korkuttu

Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Ağlaşan köyü Eskibağ mevkiinde ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüdü. İlk tespitlere göre 4 hektarlık alan kül oldu.

Bursa Orman Bölge Müdürü Ali Girgin, saat 14.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebeple başlayan yangına, engebeli arazide karadan güçlükle müdahale edildiğini söyledi. Eskibağ mevkii ile Kiraz Taşı Tepesi arasındaki alanda kızıl çam ormanlarını yok eden yangın tam olarak kontrol altına alınamadı.

Söndürme çalışmalarına 2 helikopter, 12 arozözle müdahale edildiğini kaydeden Girgin, yanan bölgenin yerleşim alanına uzak ve arazinin engebeli olması yüzünden zaman zaman zorlandıklarını bildirdi. Bölgeye Bursa, İnegöl ve Bozüyük'ten itfaiye ekipleri sevk ediliyor. Dumanlar bütün Bursa ovasını kaplarken, rüzgarın ters yüz etmesi ile Ağlaşan köyünde de heyecan yaşanıyor. Köy içine doğru yer yer yaklaşan alevlerin kontrol altına alınması için itfaiye ekipleri bu bölgede ağırlıklı olarak çalışma

yürütüyor.

(UU-İRF-MŞ-MEF-Y)

Kaynak: İHA