Bursa'da Namus Cinayeti İddiası

Bursa'da Namus Cinayeti İddiası

Bursa'nın Orhangazi İlçesinde, Eşiyle Kavgalı Olduğu İçin Ailesinin Yanında Kalan 1 Çocuk Annesi Kadının, 15 Yaşındaki Erkek Kardeşi Tarafından Başka Bir Erkekle Birlikte Olduğu İddiasıyla Av Tüfeğiyle Vurulduğu Bildirildi.

Bursa'da Namus Cinayeti İddiası

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, eşiyle kavgalı olduğu için ailesinin yanında kalan 1 çocuk annesi kadının, 15 yaşındaki erkek kardeşi tarafından başka bir erkekle birlikte olduğu iddiasıyla av tüfeğiyle vurulduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, eşiyle sorun yaşadığı ve bir süredir ayrı olduğu öğrenilen Ayşe Aktaş (20), evini terk ederek ailesinin oturduğu Muradiye Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi Caddesi'ndeki evlerine geldi. Yaklaşık 10 gün burada kalan Aktaş, annesi Gülbahar K. ve babası Halil K'nin da evde olduğu sırada, 15 yaşındaki kardeşi O.K'nın elindeki av tüfeğinden çıkan "domuz kurşunu" ile ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kadının öldüğünü belirledi. Gözaltına alınan O.K'nın

ifadesinde, ablasının başka bir erkekle ilişkisi olduğunu, bunu anne ve babasının öğrendiğini, ailesinin namusunu temizlemek için ablasını kendisinin öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Ayşe Aktaş'ın cesedi, cumhuriyet savcısının talimatıyla Orhangazi Devlet Hastanesi morgunda yapılan incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polis, ölen kadının ailesinin oturduğu evin çevresinde önlem aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(TÇ-UU-MEF-Y)

Kaynak: İHA