Bursa'da "Kiraz 2" Operasyonu

Bursa'da "Kiraz 2" Operasyonu

Bursa'da Romanlar'ın Yaşadığı Kızyakup Mahallesi'ne Yapılan Narkotik Operasyonunda 3'ü Kadın 6 Kişi Gözaltına Alındı. Narkotik Köpeği Öncü'nün de Katıldığı Operasyonda Bir Miktar Satışa Hazır Esrar Maddesi ve 2 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi.

Bursa'da

Bursa'da Romanlar'ın yaşadığı Kızyakup Mahallesi'ne yapılan narkotik operasyonunda 3'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı. Narkotik köpeği Öncü'nün de katıldığı operasyonda bir miktar satışa hazır esrar maddesi ve 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, kent merkezindeki uyuşturucu satışını bitirmeye kararlı olan narkotik polisi, adli mercilerden aldığı izinle çevik kuvvet ve asayiş ekiplerinin de desteğiyle Kızyakup Mahallesi'ne akşam saatlerinde baskın düzenledi. Daha önceden belirlenen 8 eve operasyon düzenleyen ekipler, çatılarda ve evlerin içindeki eşyaların arasında uyuşturucu aradı. Operasyona narkotik köpeği Öncü de katıldı. Yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, bir miktar satışa hazır uyuşturu ve uyuşturucu satışından elde edildiği sanılan para ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3'ü kadın 6 kişi ise sorgulanmak üzere Acemler Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

(İHS-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA