Bursa'da 'Kaparo Çetesi'ne Operasyon
Haberler » Güncel » Haber

Bursa'da 'Kaparo Çetesi'ne Operasyon

Bursa'da gazete ve internet sitelerine "satılık araç" ilanı vererek ellerindeki araçları alıcılara gösterdikten sonra kaparo alıp kayıplara karıştığı iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.

Bursa'da 'Kaparo Çetesi'ne Operasyon

Bursa'da gazete ve internet sitelerine "satılık araç" ilanı vererek ellerindeki araçları alıcılara gösterdikten sonra kaparo alıp kayıplara karıştığı iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen sanıklardan 6'sı tutuklanırken, aralarında çeteye yardımcı olduğu öne sürülen emniyet amirinin de bulunduğu 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, 50'nin üzerinde dolandırıcılık olayı üzerine yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Yerel gazetelere ve internet üzerinden yayın yapan araç sitelerine "satılık araç" ilanı verip, ellerindeki araçları alıcılara göstererek bir miktar kaparo aldıktan sonra kayıplara karışan ve çete lideri olduğu iddia edilen Kemal Bülent üner (42) ile Murat çelik (32), Şener çimendağ (28), Aziz Ferdi Uluken (46), Ömer çelik (25), Vedat çelik (33), Fevzi çelik (27), Mehmet Hanefi Dağbakan (44) ve Emniyet Amiri H.K. (Hasan Koca) gözaltına alındı.

Emniyette sorguları tamamlanan zanlılardan Kemal Bülent üner, Murat çelik, Şener çimendağ, Ömer çelik, Vedat çelik, Mehmet Hanefi Dağbakan tutuklanırken, aralarında Emniyet Amiri H.K.'nın da bulunduğu 3 kişi serbest bırakıldı.

( Hüseyin TüCCAR - Selahattin BUDAKOĞLU - BURSA / DHA)