Bursa'da Hemşehri Derneklerinin Şampiyonu Dağ-der Oldu
Haberler » Yerel » Haber

Bursa'da Hemşehri Derneklerinin Şampiyonu Dağ-der Oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Tarafından Düzenlenen €˜bursa'yı Sevmek Bursa'yı Bilmektir' Başlıklı Bilgi Yarışmasının Galibi, Orhaneli-keles-büyükorhan-harmancık Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Dağ-der) Ekibi Oldu.

Bursa'da Hemşehri Derneklerinin Şampiyonu Dağ-der Oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 tarafından düzenlenen ‘Bursa'yı Sevmek Bursa'yı Bilmektir' başlıklı bilgi yarışmasının galibi, Orhaneli-Keles-Büyükorhan-Harmancık Yardımlaşma ve Kültür Derneği (DAĞ-DER) ekibi oldu.

Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 bünyesinde oluşturulan ve 67 üyesi bulunan Hemşehri Dayanışma Dernekleri Çalışma Grubu'nun 20 gönüllü üye derneğinin katıldığı bilgi yarışması, 8 hafta boyunca heyecanlı müsabakalara sahne oldu. ‘Bursa Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci' projesi kapsamında organize edilen yarışmanın BUTTİM Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen finali de yarışmacılara hayli zorlu anlar yaşattı.

Final gecesinde Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu, Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneği, Yenişehirliler Derneği, Yıldırımlılar Derneği, Edirneliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve Dağ-Der olmak üzere 7 ekip bilgilerini yarıştırdı.

HEYECANLI FİNAL Bursa'ya farklı illerden gelerek dernek çatısı altında buluşan vatandaşların yaşamlarını sürdürdükleri kenti tanımaları ve Bursa'ya sahip çıkmaları amacıyla hayata geçirilen yarışmada, yarışmacılar tarih, coğrafya ve çevre yatırımları, kentli yaşam, kültür, sanat, turizm ve Bursa ile ilgili güncel soruları cevaplandırdı. Heyecanlı olduğu kadar eğlenceli anların da yaşandığı yarışmanın galibi Dağ-Der ekibi olurken; Bursa Yıldırımlılar Derneği 2.'lik, Bursa Yenişehirliler Derneği de 3.'lük sevincini yaşadı. Vatandaşların da ilgiyle ve tezahüratlarla izlediği yarışmanın birincisi Dağ-Der ekibine ödülünü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Subaşı verdi. Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Tahsin Bulut'un Yıldırımlılar Derneği'ne ödülünü verdiği yarışmada Yenişehirliler Derneği'ne de ödülünü, yarışmanın jüri başkanı, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı verdi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Ahmet Ö. Erdönmez, bilgi yarışmasına katılan tüm derneklere Bursa Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci projesi anısına tablo armağan etti.

(İHS) 23.05.2008 15:30 TSİ