Bursa'da 'Güvenli' İntihar Girişimi

Bursa'da 'Güvenli' İntihar Girişimi

Bursa'da eşi tarafından evden kovulduğu gerekçesiyle bunalıma giren işsiz Hasan Doğan, bir inşaatın 8. katına çıkarak, intihar etmek istedi.

Bursa'da 'Güvenli' İntihar Girişimi

-bursa'da eşi tarafından evden kovulduğu gerekçesiyle bunalıma giren 49 yaşındaki işsiz Hasan Doğan, bir inşaatın 8'inci katına çıkarak, intihar etmek istedi. Ailesiyle barışmak istediğini, getirilmemesi halinde intihar edeceğini söyleyen Doğan eşini beklerken, başına baret takması ise dikkat çekti.

Merkez Yıldırım İlçesi, 75'inci Yıl Mahallesi, Rüzgar Sokak'ta meydana gelen olayda, işsiz olan Hasan Doğan, eşi Türkan Doğan tarafından bir hafta önce evden kovuldu. İki çocuğunu da kendisine gösterilmeyen baba bugün öğlen saatlerinde 10 katlı inşaatın 8'inci katına çıkarak atlamak istedi. Bu sırada inşaat işçileri, kendisini fark ederek polise haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler Hasan Doğan'ı ikna edebilmek için 1,5 saat dil döktü. Ancak Hasan Doğan eşi Türkan Doğan ve iki çocuğunun kendisine getirilmesi için ısrar etti. Polis telefon ile çağırdığı Türkan Doğan'ı beklerken, Hasan Doğan'nın inşaat alanında başına inşaat malzemesi düşmemesi için polisler tarafından baret verildi. Bareti takan Doğan, ağlayarak eşinin getirilmesi için polislere yalvarırken, işçiler hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam etti.

HAVA YASTIĞI ELEKTRİK TELİNİ KOPARDI

Bu sırada itfaiyenin kurduğu hava yastığı lodos yüzünden havalanarak, yüksek gerilim tellerini koparınca olasi başka bir facianın eşiğinden dönüldü. Daha sonra olay yerine gelen Türkan Doğan, 8'inci kata çıkarak eşine "Atla senden kurtulalım bizi rezil ediyorsun" diye bağırdı. Eşini gören Hasan Doğan birkaç dakika sonra eşine sarılarak intihar girişiminden vazgeçti. Aşağıya inen Hasan Doğan'a inşaat işçileri tepki göstermek istediyse de polis tarafından engellendi. Eşi Türkan'ın elini bırakmayan Hasan Doğan, polis otosuna bineceği sırada eşinin kendisiyle gelmek istemediğini duyunca, kendini yerlere atarak araca binmemek için direndi. Ancak polisler Doğan'ın tüm direnmelerine karşı polis aracına bindirerek, ifadesini almak için polis merkezine götürdüler.

BC/(FK/AAA) - Bursa / Yıldırım