Bursa'da Festival Coşkusu Kerem Görsev Resitali İle Başladı

Bursa'da Festival Coşkusu Kerem Görsev Resitali İle Başladı

13.06.2012 16:22 | Son Güncelleme: 13.06.2012 16:20
Bursa'da Festival Coşkusu Kerem Görsev Resitali İle Başladı

Dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturan ve bu yıl 51.'si gerçekleştirilen 'Uluslararası Bursa Festivali', Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası' ve Kerem Görsev Quartet konseriyle başladı.

Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olan 'Uluslararası Bursa Festivali', bu yıl 51. kez sanatseverlerle buluşuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen '51. Uluslararası Bursa Festivali', Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda, Kerem Görsev Quartet ile Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın aynı sahneyi paylaştığı muhteşem konserle başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da bu yıl 51. kez düzenlenen festivalin yaza damgasını vuracağını belirterek, "Kültür ve sanat kenti, medeniyetin başkenti Bursa'da yarım asırdır devam eden bu festival, 1 ay boyunca, dostluk ve barış mesajları Bursa'dan dünyaya yayılacak" diye konuştu.

Festivallerin toplumların buluşma ve kaynaşma ortamları olduğunu anlatan Başkan Altepe, "Bursa Festivali, yıllar boyunca Bursa'ya güzellikler kattı, izler bıraktı. Bu yıl da Bursa, organizasyonun en iyi şekilde gerçekleşmesi için kenetlendi" dedi.

Sanat dünyanın ortak dili olduğunu ifade eden Başkan Altepe, "Bursa Festivali, bu şehrin 51 yıllık geleneğidir. Dünyaca ünlü ve değerli sanatçıları Bursa'da sevenleriyle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Muhteşem konser

BBDSO'nun şef Erol Erdinç'in yönetiminde sahneye çıktığı açılış konserinde; usta sanatçı Kerem Görsev'e davulda Ferit Odman, kontrbasta Kağan Yıldız ve saksafonda Engin Recepoğulları eşlik etti. Ünlü sanatçıları beğeniyle izleyen Bursalılar, konserin sonunda sanatçıları alkışlarıyla ödüllendirdi.

Bursalı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin açılış konserini, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve BKSTV yönetim kurulu üyeleri ile işadamları da ilgiyle izledi.

Zengin program

51. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında 15 Haziran'da Nazan Öncel, 18 Haziran'da Mercan Dede & Emel Mathlouthi, 19 Haziran'da MFÖ, 20 Haziran'da Yasmin Levy, 21 Haziran'da Şevval Sam, 23 Haziran'da Sertab Erener, 27 Haziran'da Karagöz Halk Dansları Topluluğu & Özgür Eren ile 'Ben Anadolu'yum' programı, 28 Haziran'da Fatih Erkoç, 30 Haziran'da Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin 'Zorba', 1 Temmuz'da Monica Molina ve 3 Temmuz'da da Inna konserleri gerçekleştirilecek.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title