Bursa'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Bursa'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Bursa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 84. Yıldönümü Kutlamaları Kapsamında Düzenlenen Fener Alayına Yaklaşık 5 Bin Kişi Katıldı. Şehrin 2 Ayrı Noktasından Ellerindeki Fener ve Meşaleler Eşliğinde Gelerek Atatürk Anıtı Etrafında Toplanan Gençler, Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı.

Bursa'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Bursa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 84. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayına yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Şehrin 2 ayrı noktasından ellerindeki fener ve meşaleler eşliğinde gelerek Atatürk anıtı etrafında toplanan gençler, Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 84. yıldönümü kutlamaları meşale ve fenerler eşliğinde yapılan yürüyüşle start aldı. Bursa'nın Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım merkez ilçelerinden yürüyüşe katılan yaklaşık 500 izci, ellerindeki fener ve meşalelerle şehir merkezine yürüdü. Vatandaşların ilginç bakışları arasındaki meşaleli yürüyüş herkesi şaşırttı. İlginç görüntülerin oluştuğu kutlamalara ve yürüyüşe yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Atatürk Stadyumu ve Namazgah Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, Heykel Caddesi'ndeki

Atatürk anıtı önünde son buldu. Anıt önünde İstiklal Marşı'nı okuyan izciler, hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nı da söyledi. Kutlamalar sebebiyle Atatürk Caddesi belli bir süre trafiğe kapatıldı. Cumhuriyet Bayramı şöleni yarın düzenlenecek resmi bayram merasimiyle devam edecek.

(OK-Y)

Kaynak: İHA