Bursa'da CHP'li Belediyeden Alternatif Kutlama

Bursa'da CHP'li Belediyeden Alternatif Kutlama

Bursa'nın CHP'li Nilüfer İlçe Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın stadyumlarda kutlanmamasını protesto etmek için 'Gençler Gelecek İçin Yürüyor' sloganıyla yürüyüş düzenledi.

Bursa'da CHP'li Belediyeden Alternatif Kutlama

Bursa'nın CHP'li Nilüfer İlçe Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın stadyumlarda kutlanmamasını protesto etmek için 'Gençler Gelecek İçin Yürüyor' sloganıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe ellerinde bayraklarla yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın stadyumlarda değil alanlarda kutlanması kararının ardından, Bursa'da da CHP'li Nilüfer İlçe Belediyesi alternatif kutlama gerçekleştirdi. '19 Mayıs'ta saat 19.00'da Gençler Gelecek İçin Yürüyor' sloganıyla düzenlenen kutlamaya CHP Bursa Milletvekilleri, Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile katıldı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bulunan Nilüfer Kent Konseyi önünden başlayan yürüyüşe yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Kalabalık, Gençlik Marşı'nı söyleyerek, 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganları attı.

Etkinliği gerçekleştiren Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, "Hiç kimse bu bayramı yok sayamaz. Ortadan kaldıramaz. Bu gerçeği gençler ve genç hisseden herkes göstermiş oldu. Daha önceki yıllarda stadyumlarda kutladığımız bu bayram buralardan alanlardan yoksun bırakıldı. Biz gençlerimizi de içine katarak bu yürüyüşü düzenliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıktığı bu tarih Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı gündür. O güne gençlerimizle birlikte sahip çıkıyoruz" dedi.

Yürüyüş boyunca Nilüfer Belediyesi tarafından görevlendirilen paramotor '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun' yazılı pankartla konvoy üzerinde uçtu. Çevre İl Müdürlüğü önünde son bulan yürüyüşün ardından Nilüfer İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen yüzme yarışlarında dereceye girenlere ödülleri verilirken, Bulutsuzluk Özlemi, Aylin Aslım ve Grup Angora konseri ile kutlamalar son buldu.

FK,SÇ (FK/RT) - Bursa