Bursa?da Ayı Paniği

Bursa?da Ayı Paniği

Bursa'da ayı paniği Bursa'da, Uludağ'dan kent merkezine inen ayı, korku ve paniğe neden oldu.

Bursa?da Ayı Paniği

Bursa'da ayı paniği

Bursa'da, Uludağ'dan kent merkezine inen ayı, korku ve paniğe neden oldu. Ormanlık alanlarda yiyecek bulamadıkları için çöp kutularına kadar gelen ayının görülmesi üzerine alarma geçen polis ekipleri bölgede araştırma yaptı.

Merkez Yıldırım İlçesi'nde Uludağ'ın eteklerinde bulunan Atatürk Köşkü'nün bulunduğu Temenyeri Caddesi üzerinde bulunan dinlenme parkında bulunan çöp kutularının yanına kadar gelen ayı yiyecek aradı. Çevrede bulunan köpeklerinde havlamasıyla birlikte ayı sokak aralarında koşmaya başladı. İş dönüşü kendilerini getiren servis minibüsünden inen vatandaşlar ayıyı fark edince sağa sola kaçışmaya başlayarak büyük panik yaşadılar.

Bazı vatandaşlar ayının korkusundan ağaç ve direklere tırmanarak 155 Polis İmdat'ı arayarak durumu bildirdiler. Kısa sürede olay yerine giden polis ekipleri ayının saldırma ihtimali üzerine araçlarından inmeyerek bölgede siren çalıp sokaklarda dolaşan ayıyı aradılar. Ekipler ayının ormanlık alana kaçtığını görmeleri üzerine araştırmalarına son verdi.

Evine giderken ayıyı gördüğünü söyleyen Ömer Abdullah 'Ayı çok büyüktü, Temenyeri parkına doğru hızla koştu, arkasından köpekler havladı, biz çok tedirgin olduk, daha sonra polisi aradık, korkudan yukarıda bulunan evlerimize bir süre çıkamadık' dedi. Bölgede yaşayan vatandaşlar Uludağ'da aç kalan ayıların evlerinin önündeki çöp kovaları içersindeki yiyecekler ve piknik yapan ailelerin bıraktıkları atıkları yemekleri yemek için zaman zaman şehir merkezine kadar indiklerini söylediler.

Kaynak: DHA