Bursa'da 27. Mağazayı Açan Şaypa, Ulusal Marka Olmayı Hedefliyor

Bursa'da Perakende Sektörünün Güçlü Kuruluşlarından Şaypa Marketler Zinciri 27. Mağazasını Soğanlı Kanalboyu Caddesi'nde Hizmete Açtı. Yapılan Açılış Törenine Katılan Vali Şahabettin Harput, Şaypa'nın Ulaştığı Noktanın Çok Önemli Olduğunu Vurgulayarak, Bursa'nın Markası Olan Şaypa'nın Başarılarından Memnuniyet Duyduğunu Söyledi.

Bursa'da 27. Mağazayı Açan Şaypa, Ulusal Marka Olmayı Hedefliyor

Bursa'da perakende sektörünün güçlü kuruluşlarından Şaypa Marketler Zinciri 27. mağazasını Soğanlı Kanalboyu Caddesi'nde hizmete açtı. Yapılan açılış törenine katılan Vali Şahabettin Harput, Şaypa'nın ulaştığı noktanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, Bursa'nın markası olan Şaypa'nın başarılarından memnuniyet duyduğunu söyledi.

Şaypa Yönetim Kurulu Üyesi Necati Şaylı, açılışını gerçekleştirdikleri Soğanlı Şubesi'nin, Şaypa'nın hedeflerine olan inançlarının önemli bir örneği olduğunu belirerek, perakende sektöründe Türkiye'nin tercih ettiği bir marka olabilmek için çalıştıklarını kaydetti. Şaylı, kuruldukları 1925 yılından itibaren müşterilerinden aldıkları güçle yeni başarılara imza attıklarını ifade ederek; "27 mağazamız ile sektörümüzde yerel sermayenin ülke genelindeki en güçlü temsilcilerinden biri konumuna geldik. Şaypa olarak Bursa'nın ve ülkemizin dinamizmine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bir ülkenin ekonomisi ve geleceği, yetiştirdiği girişimcilerin sayısı ve niteliği ile doğru orantılıdır. Başarı yolunu ören taşların ter ve zekadan oluştuğunu bilerek, ülkemizin ve kentimizin kalkınmasına emek veren tüm girişimcileri kutluyor, bir Türk vatandaşı olarak buradan hepsine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Perakende sektörünün ülke ekonomisindeki yerinden de söz eden Necati Şaylı şunları kaydetti: "Yapılan araştırmalara göre, Türk perakende sektörünün cirosu 2006 yılında 136,9 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 2010'a kadar sektörün 199 milyar dolara ulaşması beklenmektedir. Sadece bu bilgi bile, perakende sektörünün Türk ekonomisi üzerindeki potansiyel ve fiili etkisinin önemli bir göstergesidir. Hâlihazırda, Türk perakende sektörünün yaklaşık yüzde 65'inin geleneksel perakende ve yüzde 35'nin ise modern perakende sektörüne ait olduğu bilinmektedir. Buna göre, modern perakende sektörünün büyüklüğü yaklaşık olarak 47,9 milyar dolar olarak hesaplanabilir. Türkiye'de perakende sektörü, ekonomiye yaklaşık 6,7 milyar dolar tutarında bir katma değer sağlamakta ve yine yaklaşık olarak 2,5 milyon kişiyi istihdam etmektedir ki buna göre perakende sektörünün tüm ekonomi üzerindeki etkisi, toplam Türkiye üretiminin yüzde 3,5'i ve istihdamın ise yüzde 12'si olacaktır. Bu rakamlar perakende sektörünün Türk ekonomisi üzerindeki ağırlığını açıkça gözler önüne sermektedir. Perakende sektöründeki gelişimin ilk ve en önemli etkisi, Türkiye'nin birincil önceliklerinden olan istihdam ile ilgilidir."

Şaypa olarak sektörde sağladıkları başarıyı korumaya çalışacaklarını ve geldikleri yeri yeterli görmeden, halk için yatırım, istihdam ve hizmet üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Şaylı, mağaza zincirlerine gelecek dönemlerde de yenilerini eklemeye devam edeceklerini dile getirdi. Şaylı bundan sonraki amaçlarının, ilk etapta çevre kentlere de açılarak Şaypa'yı perakendecilik sektöründe ulusal markalar arasına sokmak olduğunu kaydetti.

Şaypa'nın 27'inci mağazası olan Soğanlı Şubesi açılış kurdelesini Vali Şahabettin Harput'un yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, MHP İl Başkanı Arif Demirören, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Şaypa Yönetim Kurulu Üyesi Necati Şaylı beraber kesti. Şaypa'nın en büyük mağazalarından birisi olma özelliğini taşıyan ve bin 600 metrekare alan üzerine kurulu Soğanlı Şubesi'nde 75 kişi çalışıyor. Soğanlı Şubesi'nin açılışına özel mahsus olarak tüm ürünlerde yapılan yüzde 30 indirim vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.