Bursa'da 19 Mayıs Coşkusu

Bursa'da 19 Mayıs Coşkusu

Bursa'da 19 Mayıs coşkusuBURSA'da Cumhuriyet'in 93'üncü yılı kutlamaları kapsamında Nilüfer ilçesinde binlerce kişi 'Cumhuriyetimiz değerlidirö, 'Geleceğimiz için yürüyoruzö sloganlarıyla yürüyüş yaptı.

Bursa'da 19 Mayıs coşkusu

BURSA'da Cumhuriyet'in 93'üncü yılı kutlamaları kapsamında Nilüfer ilçesinde binlerce kişi 'Cumhuriyetimiz değerlidirö, 'Geleceğimiz için yürüyoruzö sloganlarıyla yürüyüş yaptı. Özel tasarım elbiseler giyen gençler çocuk gelin, çocuk damat, sınav stresi, çocuk işçi gibi sorunlara dikkat çektiler.

Ulu Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın 98'inci yıldönümünde Nilüfer ilçesi'nde binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş düzenlendi. Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen yürüyüşe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğılu, Orhan Sarıbal ile birlikte vatandaşlar katıldı. Yürüyüşte, özel tasarım elbiseler giyen gençler çocuk gelin, çocuk damat, sınav stresi, çocuk işçi gibi sorunlara dikkat çektiler. Yürüyüş boyunca vatandaşlar 'Gençlik birlikte güçlüö, 'Gençler birlik olsa dünya yerinden oynarö, 'Susma haykır gençlik vardırö sloganları attı. Yürüyüşe katılanlar sık sık İzmir Marşı'nı seslendirdi. Yürüyüş, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda coşku, konserle devam etti. Tuluğ Tırpan, Ayşe Turgut ve Can Bonomo, Türk Rock Antolojisi ile hayranlarının karşısına çıktı. Konsere Fatma Turgut 'İyi Düşün Taşın" ile başladı, 'Şeytan Bunun Neresinde" ile devam etti. Ardından Can Bonomo 'Parka" ve 'Salak" ile meydanı dolduranları coşturdu. 'Gönül Salıncağıö, 'Heyecanlıö, 'İki Yolö, 'Beyaz Evö gibi sevilen parçaların da seslendirildiği konserde, izleyenler de müziğe coşkuyla eşlik etti. Konserde, orkestrada yer alan Kemal Eroğlu'nun birlikte sahneye çıktığı 17 yaşındaki oğlu Efe ile 10 yaşındaki Ali de performansıyla dikkatleri çekti.

SÜRE: 2 dakika 11 saniye - BOYUT: 96.1 MB