Bursa: Bursaspor Hedef Büyüttü

Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Takımın Ligi Hiç Kimsenin Tahmin Etmediği Bir Yerde Bitireceğini Düşündüğünü Belirterek, "Bursaspor'un Hedefi 4 Büyüklerin Arasına Girmek Olmalı" Dedi. Savaşan Bir Takım Oluşturduklarını İfade Eden İpekoğlu, Futbolcuların Yeteneklerinin Birleşmesi ve Motivasyonla Sonuca Ulaştıklarını Söyledi.

Bursa: Bursaspor Hedef Büyüttü

Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, takımın ligi hiç kimsenin tahmin etmediği bir yerde bitireceğini düşündüğünü belirterek, "Bursaspor'un hedefi 4 büyüklerin arasına girmek olmalı" dedi. Savaşan bir takım oluşturduklarını ifade eden İpekoğlu, futbolcuların yeteneklerinin birleşmesi ve motivasyonla sonuca ulaştıklarını söyledi.

Bir yerel televizyon programına konuk olan Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, kaliteli ve savaşan bir takım olduklarını belirterek, "Futbolcularıma mümkün olduğunca topu kaleden uzak tutmaları gerektiğini söylüyorum. Bursa'da 20 bin kişilik taraftar desteği var. Kendi sahamızda puan kaybetmeye tahammülümüz yok. 20 bin kişi takımını desteklerken rakibimiz sahamızda nefes almamalı, taraftarın baskısını hissetmeli. Puan alan misafir takımın, 'Puan aldık, ama öldük bittik' demesi lazım. Bu düşünceyi takıma yerleştirdim. Antrenmanlar dahil olmak üzere herşey değişti. Ben göreve geldikten sonra 5 maç oynadık. Futbolcularım inanılmaz iyi oynadı, savaştılar. Kaliteli, savaşan bir takımız var" diye konuştu.

Hedefler konusunda gerçekçi olmak gerektiğini belirten İpekoğlu, "Ben futbolcularıma güveniyorum. İlk hedef küme düşmemekti, ilk 10 takım arasına girmek oldu, şimdi UEFA Kupası konuşuluyor. Ben bu takıma inanıyorum, bu takıma güvendiğim için söylüyorum. Ligi hiç kimsenin tahmin etmediği bir yerde bitireceğimizi düşünüyorum. UEFA Kupası gibi söylemler yanlış olur. Ligi iyi bir yerde bitireceğiz. Ben bunu futbolcularıma güvendiğim için söylüyorum. Bursaspor'un hedefi 4 büyüklerin arasına girmek olmalı. Bu önümüzdeki birkaç sezonda olmalı" ifadelerini kullandı.

Futbolcuların başarısında kendisinin duygusal motivasyonunun yeterli olmadığını da belirten İpekoğlu, "Başarı, bu kadar basit değil, ancak nedenlerini zamanı gelince anlatacağım. Çok ciddi şeyler değişti. Kimse alınmasın, teknik ve taktik olarak sıfırdan bir şeyler yapılmaya çalışıldı. Ben futbolun ve futbolcunun kimyasını biliyorum. Futbolu bildiğime inanıyorum. Sonuçta savaşçı, mücadele eden bir takım ortaya çıkardık" dedi.