Bursa: Bursa'da Yangın Paniği

Bursa: Bursa'da Yangın Paniği

Bursa'da Kent Merkezinde Bir Apartman Dairesinde Doğalgaz Sobasından Çıktığı Sanılan Yangın Nedeniyle Apartman Sakinleri Korku Dolu Dakikalar Yaşadı.

Bursa: Bursa'da Yangın Paniği

Bursa'da kent merkezinde bir apartman dairesinde doğalgaz sobasından çıktığı sanılan yangın nedeniyle apartman sakinleri korku dolu dakikalar yaşadı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi İlçesi Selimiye Mahallesi Değirmen Caddesi'ndeki Aysu Apartmanı'nın 2. katında Nedim-Işık Özşahin çiftine ait dairede, yeni takılan doğalgaz sobasında yangın çıktı. Aile fertlerinin evde olmadığı sırada çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Dumanlar 6 katlı apartmanın üst katlarını da etkiledi. 5 ve 6. katta oturanlar polis ve itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye erleri bir yandan 2. kattaki yangını bastırırken, diğer taraftan da 6. katta cama çıkarak yardım isteyen Ayşe Kılıçcı, 1 yaşındaki oğlu Tahsincan ve 8 yaşındaki ilköğretim öğrencisi kızı Rümeysa ile babaanne Şerife Kılıçcı'yı (66) kurtarmak için seferber oldu. Ayrıca itfaiye ekipleri 5. kattaki Mesut Serinova, Nafiye Serinova ve misafirleri Nuriye Sonbahar'ı da çıkarmak için çalıştı. 15 dakikalık kurtarma operasyonu sırasında, mahsur kalan yaşlı kadınlar gaz maskeleri takılarak itfaiye erlerinin sırtında aşağıya indirildi. Ayrıca itfaiyecilerin yardımıyla dumandan etkilenen Kılıçcı ailesinin fertleri de 112 acil servis ambulansıyla hastaneye kaldırıldı.

İtfaiye ve polis yangının çıkış sebebiyle ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken, Özşahin çiftine ait daire kullanılamaz hale geldi. Apartmanın 3 ve 4. katındaki vatandaşların evlerinde bulunmamasıysa olayın büyümesini önledi. Bir süre trafiğe kapatılan Değirmen Caddesi itfaiyenin soğutma çalışmalarını bitirmesinin ardından trafiğe açıldı.

Öte yandan evindeki yangın haberini alır almaz olay yerine koşan Işık Özşahin de baygınlık geçirdi.

Kaynak: İHA