Bursa: Bursa'da Polislerin Vurulması

Bursa: Bursa'da Polislerin Vurulması

Bursa Kantinciler Odası Başkanı Yücel Okutan'ın Vurulması Olayının Tetikçisi Olduğu İddia Edilen Bir Kişi, Bayramı Annesiyle Geçirmek İsteyince Yakalandı.

Bursa: Bursa'da Polislerin Vurulması

Bursa Kantinciler Odası Başkanı Yücel Okutan'ın vurulması olayının tetikçisi olduğu iddia edilen bir kişi, bayramı annesiyle geçirmek isteyince yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kantinciler Odası Başkanı'nın vurulması olayını araştıran Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği dedektifleri Esra Sabas (29) ve Yahya Kop (33), takip ettikleri bir araçtan açılan ateş sonucu yaralandı. Açılan ateşe karşılık veren polis ekipleriyle çıkan çatışma sonrasında, olayın şüphelilerinden S.D. ayağından vurularak yakalanabildi.

Yaşanan olayların sebebi olan Kantinciler Odası Başkanı'nın vurulmasının tetikçisi olduğu ileri sürülen M.K. isimli zanlıysa uzun süren takibin ardından yakalandı. Dün akşam saatlerinde Sinandede Mahallesi'nde oturan annesinin evine giden M.K., uzun süredir peşinde olan polis ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan zanlının, Okutan'ın yaralanmasından 15 gün sonra Yeni Yalova Yolu'nda bir polis memurunun tabancayla vurulması olayının azmettiricisi olarak aralandığı bildirildi.

Kantinciler Odası Başkanı'nın vurulması olayının tetikçisi olduğu yönündeki iddiaları kabul etmeyen M.K., '2 kişiyi yaralamak ve nitelikli yağma' suçundan adliyeye sevk edildi.