Bursa: Bursa'da Olaylı Yıkım

Bursa: Bursa'da Olaylı Yıkım

Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu Ekipleri, Yenibağlar ve Hamitler Mahallelerinde Tespit Edilen 10 Kaçak Yapıyı Yıktı. Yıkımlar Sırasında Olaylar Çıktı.

Bursa: Bursa'da Olaylı Yıkım

Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu ekipleri, Yenibağlar ve Hamitler mahallelerinde tespit edilen 10 kaçak yapıyı yıktı. Yıkımlar sırasında olaylar çıktı.

Yenibağlar Mahallesi Dar Sokak'taki Ahmet Hacıoğlu'na ait kaçak yapının yıkımı sırasında, ev sahibi kendisini eve kilitleyerek yıkımı engellemeye çalıştı. Kaçak yapının kapısı çilingir yardımıyla açıldıktan sonra, evin boş olup olmadığı kontrol edildi. Güvenli olduğu tespit edildikten sonra yıkım başladı. Tam bu sırada sonradan eve girdiği tespit edilen ve evin ikinci katına çıkan bir şahıs, hayatını tehlikeye atma pahasına yıkıma engel olmaya çalıştı. Ekipler bir süre yıkıma ara verirken, polis bu şahsı evin dışına çıkararak göz altına aldı.

Belediye ekiplerinin daha sonraki durağı Hamitler Mahallesi Hız Sokak No 36 adresindeki Ayşe Berber'e ait kaçak yapı oldu. Bu evin kaçak olan ikinci katını oğlunu evlendireceği için yaptırdığını söyleyen Ayşe Berber, evden çıkmak istemedi. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle evden dışarı çıkarılan kaçak evin sahibi, zorlukla teskin edildi. Ekipler daha sonra kaçak olan ikinci katı yıktı.

Çevik kuvvetin geniş güvenlik tedbiri altında gerçekleştirilen yıkımlar sırasında başka bir olay yaşanmazken, toplam 10 adet kaçak evin yıkımı da bu şekilde tamamlandı.