Bursa: Bursa'da F1 Rüzgarı Esti

Formula 1 Türkiye Grand Prix'inde 6. olan Renault F1 pilotu Giancarlo Fisichella, Bursa'daki Oyak Renaut Fabrikası'nı ziyaret ederek çalışanlara imza dağıttı.

Bursa: Bursa'da F1 Rüzgarı Esti

Formula 1 Türkiye Grand Prix'inde 6. olan Renault F1 pilotu Giancarlo Fisichella, Bursa'daki Oyak Renaut Fabrikası'nı ziyaret ederek çalışanlara imza dağıttı.

İstanbul Park'taki 8. virajın dünyanın en zor virajı olduğunu belirten İtalyan pilot, "Türkiye, İstanbul'daki organizasyonla çok büyük bir iş başardı" dedi. Startla birlikte sağından Schumacher solundan Alanso'nun geçtiğini anlatan Fisichella, fren yapınca spin attığını söyledi.

Fisichella, Renaut Grubu Eiromed Bölgesi'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Oyak Renaut Yönetim Kurulu Başkanı Luc Alexandre Menard tarafından karşılandı. Üretim bölümündeki çeşitli aşamaları gezerek bilgi alan Giancarlo Fisichella, fabrika işçileri tarafından büyük bir iliyle karşılandı. İtalyan pilot üretim safhasındaki yeni Renaut Clio'ların önünde fotoğraf çektirdi.

Daha sonra işçilerle bir araya gelen Fisichella çalışanlara kendi imzaladığı resimlerinden dağıttı. Fisichella fabrika gezisinden sonra çalışanlar arasında düzenlenen World Tour Bilgi ve Tahmin Yarışması'nda ilk üçe giren işçilere imzalalı tişört ve şapka hediye etti. Fabrika yemekhanesine gelerek işçilere kısa bir konuşma yapan Fisichella "Hedefimiz aynı kazanmak, kazanmanın yolu ise başarıdan geçiyor. Fabrikanızda kalite çok iyi, takımız F1 de süper" dedi.

Ünlü pilot daha sonra yarışmada kullandığı kaskını imzalayarak Oyak Renault Yönetiöm Kurulu Başkanı Luc Alexandre Menard'a hediye etti. Fabrika çalışanları adına Fisichella'ya anı olarak iznik cinisinden yapılmış vazo hediye edildi.

"8.VİRAJDA 5 Gİ BASINÇ UYGULANIYOR"

Gezinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan F1 pilotu, startla birlikte yarışın hemen başında attığı spinle ilgili, "Sağımdan Schumacher, solumdan Alanso geliyordu. Fren yapmak zorunda kalınca spin attım" dedi.

İstanbul Parkta düzenlenen Türkiye Grad Prix'inin çok başarılı geçtiğini belirten İtalyan pilot Fisichella "Öncelikle İstanbul çok güzel bir pist. Organizasyon çok başarılı. Türkiye bu organizasyonla çok güzel bir iş becerdi" diye konuştu.

İstanbul Park'taki 8.virajın dünyanın en zor virajı olduğunu anlatan Fisichella, "Burası çok zor ve aynı zamanda bir o kadar da heyacanlı. Özellikle 8.viraj dünya pistleri içerisindeki en zor viraj dedi. Saat istikametinin tersine doğru olan pistlerden birisi Brezilya diğeri ise İstanbul Park, 270 kilometre hızla girilen 8.virajda boynumuza ters istikamette yaklaşık 5 Gİ basınç uygulanıyor, bu da bize zor anlar yaşatıyor" şeklinde konuştu.

Türkiye Grand Prix'ini birinci olarak bitiren Brezilyalı pilot Felipe Massa'yı da tebrik eden Fisichella "Massa benim arkadaşım, 2004'te beraber yarıştık. Aslında ben ondan daha hızlıyım, Ama o İstanbul'da çok iyi bir yarış çıkarıp birinci oldu. Kendisini tebrik ediyorum" diye konuştu.

İtalyan pilot daha sonra basın mensuplarına imzalı şapka dağıtıp fotoğraf çektirdi.

Kaynak: İHA