Bursa Bursa'da Bayram Öncesi Sıkı Denetim

Bursa Bursa'da Bayram Öncesi Sıkı Denetim

Bursa polisi Ramazan Bayramı arifesinde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde denetimlerini sıklaştırdı.

Bursa Bursa'da Bayram Öncesi Sıkı Denetim

Bursa polisi Ramazan Bayramı arifesinde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde denetimlerini sıklaştırdı. Asayiş ekipleri araçlardan inen yolcuların kimlik kontrolünü yaparken, trafik ekipleri de terminalden çıkan otobüslere broşür dağıtarak sürücülerden araç kullanırken dikkatli olmalarını istedi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı arifesinde kentin giriş ve çıkışlarında tedbirlerini artırdı. Şehirler arası yollarda trafik denetlemelerini sıklaştıran Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde de uygulamalara başladı. Asayiş ekipleri otobüslerden inen yolcuların kimlik kontrolünü yaparak şehre girişleri denetim altına alırken, trafik ekipleri de terminalden hareket eden otobüsleri durdurup, broşür dağıttı. Şoförleri trafik kurallarına, sürücü değişim zamanlarına uymaları yönünde uyaran ekipler, yolculara da yolculuk esnasında sürücüyü denetleyebileceklerini belirtti.

Yapılan uygulamadan yolcular kadar sürücüler de memnun kalrken, sürücüler, denetimlerin sadece bayram önceleri değil her zaman yapılması ve her araca uygulanması gerektiğini söylediler.

Kaynak: DHA