Bursa: Başkan Kızıl'dan Bursasporlular'a Umut Dolu Açıklamalar

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, önümüzdeki senenin transferlerini, Şubat ayına kadar bitireceklerini, bu saatten sonra Yeşil-beyazlı takıma ancak kaliteli oyuncuların gelebileceğini açıkladı.

Bursa: Başkan Kızıl'dan Bursasporlular'a Umut Dolu Açıklamalar

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, önümüzdeki senenin transferlerini, Şubat ayına kadar bitireceklerini, bu saatten sonra Yeşil-beyazlı takıma ancak kaliteli oyuncuların gelebileceğini açıkladı.

Bursaspor Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, yönetiminin bugüne kadar yaptığı icraatları, hedeflerini ve transfer politikalarını anlattı. Yeni sezon öncesi iyi bir takım kurduklarını belirten Başkan Levent Kızıl, "Raşit Çetiner ile istenilen Bursaspor'u oluşturmak için çalışıyoruz. Umut ediyorum ki, takımımız sevenlerini üzmeyecektir. Bu sene reklam gelirlerinden 3 trilyon 250 milyar gelir elde ettik. Şu anda da 1 trilyon kadar reklam görüşmelerimiz devam ediyor. Oynadığımız 4 maçta 5 puan topladık. Bursaspor, inşallah sıkıntı yaşamadan sezon geçirecektir. Bu seneki amacımız, Süper Lig'de kalmayı başarmak" dedi.

Önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına Raşit Çetiner ile birlikte şimdiden başladıklarını dile getiren Kızıl, "Şubat ayına kadar önümüzdeki sezonun transferlerini bitireceğiz. Alacağımız oyuncular mutlaka iyi olmalı. Transfer politikasında hata yapmak istemiyoruz. Takımımıza bu saatten sonra yerli ve yabancı ancak kaliteli oyuncular gelebilir. Gelen oyuncu bizi bir üst basamağa taşıyabilmeli. Bakın Serdar Kurtuluş'a. Beşiktaş'a 1 milyon dolar artı iki oyuncuya sattık. Hala kendisinin yüzde elli bonservis bedeli de bizde" diye konuştu.

Bursaspor'un eski yöneticilerine 9 milyon 100 bin dolar borcu olduğunu, bunun 6 milyon 100 bin dolarının bağışlandığını söyleyen Levent Kızıl, "Bu bağışlarla Bursaspor büyük bir yükten kurtulmuştur. Borcu olan arkadaşlarımıza da ertele yoluna gidiyoruz. Sağolsun hepsi yardımcı oluyorlar. Cavit Çağlar'ın, Celal Sönmez'in ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Hikmet Şahin'in büyük yardımlarını gördük. Gençlik ve Spor Genel Müdürlügü'ne 1.7 trilyonluk borçtan 800 milyar kaldı. Bizim tahminimiz, Bursaspor böyle giderse, 3 sene sonra bütün borçlarından kurtulmuş olabilir. Süper Lig'in şartları zor. Taraftarımız bu sene müthiş bilinçli davranıyor. Rakip taraftarların tahriklerine uymayıp, hiç küfür etmemeleri büyüklüklerini göstermiştir. Tüm takımlarla saha dışında dost olalım. Ama içinde rakip olalım. Yeni takım olduğumuzdan sıkıntılar yaşıyoruz ama bunu en kısa sürede atlatacağız" şeklinde konuştu.

Bursaspor'un Rumen futbolcusu Pancu'nun, takıma sakat geldiğini ama kısa sürede iyileştiğine de dikkat çeken Başkan Kızıl, "Çaykur Rizespor maçında sadece 25 dakikada gösterdiği performans, hepimizi sevince boğdu. Steaua Bükreş Şampiyonlar Ligi'ne kalınca, başkanları beni aradı. Pancu'yu 1.5 milyon dolara transfer etmek istediler. Ama biz, oyuncuyu iyileştirmek için değil, Bursaspor'a faydalı olsun diye aldığımız için hayır cevabını verdik. 3'e alıp 5'e oyuncu da satabiliriz. Ama önceliğimiz, oyuncunun Bursaspor'a faydalı olmasıdır. İnce eleyip sık dokuyoruz" dedi.

Bu arada, Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır'ın, kendisini Siyah-beyazlı kulübün önümüzdeki haftalarda yapılacak Divan Kurulu'na davet ettiğini, üyelerden katılması yönünde onay çıkarsa Divan Kurulu'na katılacağını bildirdi. Bu açıklamanın ardından yapılan oylama sonucunda Bursaspor Kulübü üyeleri, Beşiktaş Kulübü'nden gelen bu teklifi olumlu karşıladı ve teklife onay verdi.