Bursa: Bakan Güler'in Bursa Ziyareti

Bursa: Bakan Güler'in Bursa Ziyareti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye ekonomisinin dünyada 17. sırada olduğunu belirterek, hedeflerinin ilk 10'a girmek olduğunu söyledi.

Bursa: Bakan Güler'in Bursa Ziyareti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye ekonomisinin dünyada 17. sırada olduğunu belirterek, hedeflerinin ilk 10'a girmek olduğunu söyledi.

Bursa'da temaslarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Pınarbaşı Parkı'nın açılışını yaptı. Çok sayıda vatandaş ve protokol üyelerinin katıldığı törende, Bursa Kılıç Kalkan Ekibi ve Osmangazi Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu gösteri yaptı. Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, belediye hizmetlerinde, kültür mirasına sahip çıkmak isteyenlere destek olduklarını söyleyeyerek, Osmangazi ve Orhangazi'nin Bursa ve bütün bölge için bir misyon oluşturduğunu belirtti. Belediyeler tarafından yapılan hizmetlerin kendileri için de enerji kaynağı oluşturduğunu ifade eden Bakan Güler, "Bu çalışmaları yaptıkça tarihin tekerrürü elimizde olacaktır. Şimdi şu an dünyanın ilk 17. büyük ekonomisi durumundayız, ve ilk 10'a da bu enerji ve motivasyonla gireceğiz. Sizlerin de destek ve gözlerinizdeki parlaklık ve heyecan bizim destekçimiz olacaktır. Bu bakımdan Bursa'dan çok iyi duygularla ayrılarak, Türkiye'ye dağılıp güzel hizmetleri ileriye götürmek durumundayız. Bu bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında bizleri desteklediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmasının ardından Bakan Güler'in yanına yaklaşan bir vatandaş, Hasanağa Bölgesi'nde toplu konutların doğalgaz altyapısı tamamlanmadığı için bitirilemediği yönünde şikayetini dile getirdi. Bakan Güler ise vatandaşa, Pazartesi günü ilk işinin Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'na bu durumu sormak olacağı cevabını verdi.

Bir basın mensubunun, doğalgaz fiyatlarındaki artış sebebiyle doğalgaz dönüşüm şirketlerinin yakınmaları olduğunu hatırlatması üzerine Bakan Güler, "Doğalgaz yüzde 105 arttığı halde, biz bunu sadece yüzde 50 yansıttık. Ülkeler içinde en ucuz doğalgaz kullanan ülkelerden bir tanesi Türkiye'dir ve bunu biz az yansıtıyoruz. Biz 3.5 yıldır elektiriğe zam yapmıyoruz ve doğalgazı da çok az artırıyoruz. Bunu da BOTAŞ karsız sürdürüyor. Çünkü sanayici, vatandaş ve tüketiciyi korumak zorundayız" diye konuştu.

Düzenlenen açılış töreninde Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Törene AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, Bursa Milletvekilleri, Bursa Valisi Nihat Canpolat ve Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: İHA