Bursa: AK Parti 14. Bursa İl Danışma Meclisi Toplantısı

Bursa: AK Parti 14. Bursa İl Danışma Meclisi Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 14. Bursa İl Danışma Meclisi Toplantısında Bir Konuşma Yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, 2004 Yılında Start Verdikleri Yerel Kalkınma Hamlesinin Tüm Hızıyla Sürdüğünü Belirterek, Hedefledikleri Projeleri 2009'a Kadar Tamamlayacaklarını Söyledi.

Bursa: AK Parti 14. Bursa İl Danışma Meclisi Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 14. Bursa İl Danışma Meclisi toplantısında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, 2004 yılında start verdikleri yerel kalkınma hamlesinin tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, hedefledikleri projeleri 2009'a kadar tamamlayacaklarını söyledi.

BUTTİM Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, 2004 yılında Bursa'da başlatılan yerel kalkınma hamlesinin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Bursa için geceli-gündüzlü dur durak bilmeden çalıştıklarını ifade eden Şahin, "Bursa, şu anda kendi şarkısını söylüyor. 2005-2006 yıllarına baktığımızda, Bursa'da 2004 yılında hedef olarak belirlediğimiz yerel kalkınma hamlesinin tüm hızıyla sürdüğünü görüyoruz. Bursa'yı gören İstanbul ve İzmirliler, burada yaşanan değişimi konuşuyor. Bursa'da bir şeyler yapıyorsak, bu hepimiz içindir. Cenab-ı Allah özene bezene yaratmış Bursa'yı. Bursa'da sürekli bir değişim ve gelişim var. Bunu hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

Başkan Şahin, konuşmasında tamamlanma aşamasında olan projelere de yer verdi. Samanlı'dan geçen Yakın Doğu Çevreyolu'nun Otosansit'e bağlanması ve Bursa ile İstanbul arasında başlatılacak deniz otobüsü seferleri projelerini söz verdikleri gibi 31 Aralık'a kadar tamamlayacaklarını belirten Şahin, "Yakın Doğu Çevreyolu'nun Otosansit'e bağlanması projesi tamamlandı. Bu hafta sonu itibariyle yolumuz trafiğe açılıyor. 'Mudanya-Güzelyalı ile İstanbul-Yenikapı arasında deniz otobüsü seferleri gerçekleştireceğiz' dedik. Güzelyalı'daki terminal ve iskele inşaatını, 31 Aralık'a kadar tamamlayacağız. Önümüzdeki hafta basın mensuplarını da davet ederek, inşaatın bittiğini kamuoyuna duyuracağız" ifadelerini kullandı.

Şahin, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarafından Avustralya'ya sipariş edilen ve Osmangazi ile Orhangazi adı verilen 2 geminin, 6 Mart 2006 tarihi itibariyle bu ülkeden yola çıkarıldığını ve 1 ay içinde Türkiye'de olacağını, seferlerin de Nisan ayında başlayacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa'da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı kategorisinde 2 büyük salon yapmayı planladıklarını ve bu konuda çalışmaları sürdürdüklerini, ayrıca Bursaray'ın C etabıyla ilgili Hazine ile olan görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını belirtti. Şahin, Bursaray'ın C etabıyla ilgili 150 milyon Euro'luk kredi görüşmelerinin Avrupa Yatırım Bankası'yla sürdüğünü ve önümüzdeki birkaç ayda sonuç alacaklarını bildirdi.

AK Parti İl Başkanı Hayrettin Çakmak da yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının iç siyasette istikrar, dış siyasette de itibar peşinde koştuğunu söyledi. Bu anlayışla Türkiye'nin adım adım zafere koştuğunu belirten Çakmak, "Bazı siyasi partiler, rüya gördüklerini belirterek gümbür gümbür iktidara geldiklerini ifade ediyor. Türkiye'nin CHP iktidarıyla 1950'lerde ne çektiği belli. Milletin CHP'yle aynı hatayı tekrar edeceğine ihtimal vermiyorum. Sizin gördüğünüz rüyalar rahmani değil şeytani. Türkiye için, Bursa için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu arada, Anavatan Partisi'nden AK Parti'ye geçen Hasanağa Belediye Meclis Üyesi Fatih Gedik'e parti rozeti, İl Başkanı Hayrettin Çakmak tarafından meclis toplantısı sırasında takıldı.