Burs sonuçları açıklandı mı? Burslar ne zaman açıklanacak? - Haberler
Haberi Paylaş

Burs sonuçları açıklandı mı? Burslar ne zaman açıklanacak?

Burs sonuçları açıklandı mı? Burslar ne zaman açıklanacak?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları 15 Kasım'da sona ermişti. Üniversite öğrencilerinin gözü kulağı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, VGM burs sonuçları açıklandı mı? VGM burs sonuçları ne zaman açıklanır? İşte VGM burs başvuru sonucunun açıklanacağı tarih…

Ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs imkanından yararlanmak isteyenlerin katılım gösterdiği Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim burs başvuruları 30 Ekim'de, yükseköğretim burs başvuruları ise 15 Kasım'da sona erdi. İşte VGM burs sonuçları hakkında... Peki, VGM burs sonuçları açıklandı mı?

2021 VGM BURS SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün "sıkça sorulan sorular" başlıklı bölümünde "Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan (KYK) Burs Almak Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan Yararlanmaya Engel Midir?" sorusuna verilen yanıtta "Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (e) fıkrasına göre kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler yükseköğrenim bursundan yararlanamaz. Bu nedenle "Kurumumuz Burs Başvuru Sonuçları", KYK'nın burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır. " ifadeleri yer aldı.

Bu bilgilere göre yükseköğrenim VGM burs başvuru sonuçları KYK burs sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek. KYK sonuçlarının ise ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bir duyuru yapılmadı.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular www.vgm.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı.

VGM 2021 BURS ÜCRETİ NE KADAR?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir.

Haberler.com - Gündem

Ekonomi, Gündem, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title