Burhaniye'de Turizm Haftası Faaliyetleri

Burhaniye'de Turizm Haftası Faaliyetleri

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde Turizm Haftası Çeşitli Faaliyetlerle Kutlanırken, Kaymakam Bekir Şahin Tütüncü, Körfezde Turizmin Gelişmekte Olduğunu Söyledi.

Burhaniye'de Turizm Haftası Faaliyetleri

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde Turizm Haftası çeşitli faaliyetlerle kutlanırken, Kaymakam Bekir Şahin Tütüncü, körfezde turizmin gelişmekte olduğunu söyledi.

Ticaret Meslek Lisesi'nde yapılan törende konuşma yapan Kaymakam Bekir Şahin Tütüncü, körfez bölgesinde turizmin gelişmekte olduğunu söyledi. Körfez yöresinin eşsiz güzelliklere sahip olduğunu vurgulayan Tütüncü, yörenin tanıtımı için de büyük bir atak başlattıklarının altını çizdi. Tanıtım konusunda herkesin üzerine düşeni yapmasını isteyen Kaymakam Tütüncü, "Turizmle ilgili söylenecek çok söz var. Yapılan toplantılara turizmcilerimiz ilgisiz kalıyor. Yöremizi tanıtabilirsek turizmde istenilen başarıyı yakalarız. Ürünümüzü tanıtmamız lazım. Körfez bölgesi Avrupa devletlerine yakınlığı ve tabii güzellikleri ile tercih edilen bir yerdir. Bunun kıymetini bilelim. Körfez de 2 yıl sonra çok iyi bir yere geleceğimize inanıyorum. Körfez havaalanının uluslar arası uçuşlara açılabilmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor. Bu konuda başlatılan istimlak çalışmaları tamamlandı. Bu güne kadar 80-100 kişilik uçakların inebildiği hava alanına 300-500 kişilik uçaklar inebilecek. Yörede 2008 yılından itibaren büyük bir canlanma olacağına inanıyorum. Yaşadığımız bölgenin kıymetini bilelim. Yöremizde çok sayıda yeni oteller yapılmaya başlandı. Konut yapımında da büyük artışlar var. Körfezde turizm gelişiyor. Haftanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

(SŞ-MŞ)

18.04.2007 16:46 TSİ