Burhaniye'de Düdüklü Suyu Daha Bol Akacak

Burhaniye'de Düdüklü Suyu Daha Bol Akacak

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye İşletme Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nden gelen düdüklü suyu hattı yenilendi.getirilen düdüklü suyu ilçenin 33 noktasındaki çeşmelerden akıyor.

Burhaniye'de Düdüklü Suyu Daha Bol Akacak

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye İşletme Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nden gelen düdüklü suyu hattı yenilendi.

İlçenin doğal kaynak suyu olan ve

28 km uzaklıktaki Karadere Köyü Güzle Yaylası'ndan

getirilen düdüklü suyu ilçenin 33 noktasındaki çeşmelerden akıyor. Geçtiğimiz günlerde Burhaniye Cumhuriyet Mahallesinden gelen düdüklü suyu hattı yenilemesini yapan Belediye İşletme Müdürlüğü, eskimiş hattın yerine 63'lük pvc borular döşedi. Hürriyet Caddesi yapım çalışmaları esnasında şehir içinden geçen düdüklü suyu hattının yenilemesini yapan ekipler, bu defa da Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bölümü yeniledi. Düdüklü suyunun çok sevildiğini bildiren Belediye İşletme Müdürü Sinan Gözen, "Merkez taşıyıcı yolumuz olan Hürriyet Caddesi'nin yapımı sırasında, düdüklü suyu hattı da yenilendi. Ekiplerimiz Hürriyet Caddesi bağlantısı bütünlüğünü sağlamak amacıyla Cumhuriyet Mahallesinden gelen hattı da yenileyerek doğal kaynak suyumuz olan düdüklü suyunun eskimiş hatlarını yenilemiş oldu" dedi. - BALIKESİR