Burhaniye'de Çift Başlı Buzağı Şaşırttı

Burhaniye'de Çift Başlı Buzağı Şaşırttı

Burhaniye'de Çift Başlı Buzağı Şaşırttı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'ne bağlı Kızıklı Köyü'nde Cevdet Kılınç'a ait çiftlikte doğan çift başlı buzağı şaşırttı.

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'ne bağlı Kızıklı Köyü'nde Cevdet Kılınç'a ait çiftlikte doğan çift başlı buzağı şaşırttı. Çocukluğundan bu yana hayvancılık yaptığını bildiren çiftlik sahibi 50 yaşındaki Cevdet Kılınç, ilk defa böyle doğuma şahit olduğunu söyledi.

İlçeye 5 kilometre uzaklıktaki Kızıklı köyünün Sinan dede mevkiindeki çiftlikte sancılanmasına rağmen doğum yapamayan inek için veteriner çağrıldı. Hayvanın karnında ölmüş olan çift başlı buzağı zorlukla çıkarıldı.

Çocukluğundan bu yana hayvancılık yaptığını bildiren çiftlik sahibi Cevdet Kılınç, 'Efe adlı inek doğuramayınca gece veteriner çağırdık. Doğum oldukça güç oldu. İki başlı buzağıyı görünce de şaşırdık. İlk defa böyle bir doğuma şahit oldum." dedi.

Çiftlik sahibinin oğlu Mehmet Kılınç da ilk kez böyle bir durum gördüğünü söyledi.

Çift başlı buzağının doğum anomalisi olduğunu bildiren veteriner hekim Ramazan Atalay, 'İneğe normal yolla doğum yaptırdık. Ancak buzağıyı çıkarmak bir hayli zor oldu. Çift başlı buzağıyı görünce de şaşırdım. Erkek olan buzağı anne karnında ölmüştü. Bu tür buzağıların yaşama şansı yok zaten. Nedenini de bilemiyoruz. Ben de ilk defa böyle bir buzağı gördüm." dedi.

Burhaniye'de Çift Başlı Buzağı Şaşırttı
Burhaniye'de Çift Başlı Buzağı Şaşırttı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title